виїзд за кордон

Чи потрібна нотаріальна згода другого з батьків для перетину кордону дітям, які не досягли 16-річного віку?

Дата: 12.04.2024 20:56

Відповідно до абзацу 13 пункту 2-3 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі:

  • одного з батьків;
  • баби, діда; 
  • повнолітніх брата, сестри;
  • мачухи, вітчима;

...здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження дитини).

Уряд вніс зміни до правил перетину кордону студентами денної форми навчання

Дата: 02.04.2024 19:22

Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про внесення зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України».

Після озвучення студентами Маріупольського та Сумського державних університетів під час зустрічей із Президентом на доручення Зеленського МОН розробило відповідну постанову.

Документ передбачає, що студенти-чоловіки зможуть перетинати кордон під час воєнного стану за умов, якщо вони:

Що варто знати про пред'явлення військового квитка на кордоні: останні новини

Дата: 18.03.2024 16:31

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки 15 березня підтримав поправку про виключення із законопроекту про мобілізацію № 10449 положення, яким пропонувалося встановити обов’язок громадянам України чоловічої статі при перетині державного кордону додатково пред’являтивійськово-облікові документи з відміткою про взяття на військовий облік або виключення з військового обліку.

Керівника волинського благодійного фонду заарештували за переправлення ухилянтів за кордон

Дата: 18.03.2024 16:19

За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури керівнику благодійної організації було повідомлено про підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон України та вимаганні й одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 369-2 КК України).

Щодо виїзду за кордон дітей до 16 років

Дата: 16.03.2024 10:35

У зв’язку з воєнним станом, важливо знати про можливість виїзду дітей за кордон. Згідно з правилами, діти до 16 років можуть виїхати з країни у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітнього брата чи сестри, мачухи, вітчима або іншої уповноваженої особи з відповідною письмовою заявою. Важливо зауважити, що нотаріальне посвідчення згоди другого батька не є обов’язковим.

У ЗМІ оприлюднили список огранізацій, через які виїзжали військовозобов'язані по системі "Шлях"

Дата: 09.03.2024 20:11

Львівська обласна військова адміністрація (ЛОВА) надала список громадських організацій і благодійних фондів, чиї водії порушили строки перебування за кордоном.

Як повідомляє NGL.media мова йде про майже 1800 чоловіків призивного віку, які скористались системою «Шлях».

Держприкордонслужба розпочала використовувати реєстр «Оберіг» для протидії незаконному виїзду військовозобов'язаних за кордон

Дата: 07.03.2024 08:19

Міноборони разом з Держприкордонслужбою налагодили обмін між базою даних Держприкордонслужби та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних і резервістів. Це дозволяє викривати підроблені документи та оперативно перевіряти інформацію про військовозобов’язаних.

Відмова у виїзді за кордон: що робити та як оскаржити рішення прикордонників?

Дата: 17.02.2024 22:16

В умовах воєнного стану перетин державного кордону дуже часто перетворюються на цілий квест, достатньо складний та заплутаний. Особливо, мова йде про виїзд за кордон такої групи громадян України, як військовозобов’язані чоловіки віком від 18-ти до 60-ти років.

Доволі поширена ситуація, коли чоловіки намагаються виїхати за кордон, але на пунктах пропуску отримують відмови у перетинанні державного кордону, навіть, якщо мають законну на те підставу.

Підписка на виїзд за кордон