Президент та прем'єр-міністр України анонсували підтримку малого та середнього бізнесу

Руслан Соболь
Руслан Соболь
Голова ГС "Асоціація власників малого та середнього бізнесу"

З 1 лютого 2020 року почне діяти урядова програма, яка передбачає доступ до недорогих кредитних коштів в порівнянні з тими, які зараз існують в банківському та фінансовому секторі.

Одразу виникає декілька запитань: звідки на це кошти, як буде відбуватися скролінг та регулюватися кредитна програма?

Адже коштів на всіх охочих не вистачить, та й взагалі кредит можуть взяти, але не використати за призначенням. Спробую відповісти на переліченні запитання.

Коштів в світі достатнього, тож залучити їх під державну програму непроблематично, бо тут є гарантії безпосереднього від влади. Український банківський сектор має величезну інформаційну базу щодо кредитних історій позичальників. Тож автоматично відпадають ті, хто вже мав проблеми з банком по виплаті займаних грошей.

В цілому нова запропонована програма по кредитуванню підприємців зорієнтована на громадян, які вже покинули державу або збираються виїхати за кордон. Якщо зібрати декілька десятків або сотню паспортів емігрантів, заробітчан і на них отримати кредити, то таким чином можна отримати великий фінансовий ресурс. Тож на базі запропонованої програми у такому вигляді виростає фінансова піраміда.

Отже, застережу про це уряд, профільні міністерства і прошу приділити увагу чітким критеріям отримання таких коштів. А зрештою – кредитування підприємців – величезна підтримка від влади, яка отримає позитивний відгук від громадян, які хочуть відкрити свою справу або вже ведуть бізнес в Україні.