Гладковському змінили підозру: суму завданих збитків збільшили на 7 млн грн

Дата публікації: чт, 05/14/2020 - 12:59

Експершому секретарю РНБО Олегу Гладковському збільшили суму інкримінованих збитків з 10,62 млн грн до понад 17,44 млн грн в межах розслідування зловживань із оборонним замовленням у 2017 році.

Про це повідомили в НАБУ та САП.

Зокрема, йдеться про закупівлю вантажних автомобілів за цінами, які суттєво перевищували передбачені бюджетом. Виробником та постачальником цих транспортних засобів виступила компанія, яка за версією слідства, прямо чи опосередковано належить посадовцю РНБО та його близьким особам.

Про підозру експосадовцю було повідомлено 18 жовтня 2019 року (ч. 2 ст. 364 та ст. 366-1 КК України). В подальшому детективи НАБУ в межах розслідування звернулися до Держаудитслужби для проведення аудиту вказаних закупівель та оцінки економічних наслідків зловживань. За підсумками аудиту детективами Нацбюро призначено економічну експертизу, яка і встановила суму завданих збитків у понад 17,44 млн грн. У зв'язку з чим 14 травня Гладковському вручено нову підозру, з оновленою сумою збитків.

Правова кваліфікація залишилася та сама – ч. 2 ст. 364 та ст. 366-1 КК України.

Зазначимо, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

відео / фото галерея