Нацполіція затримала посадовців військкоматів за організацію схем ухилення від призову

Дата: 26.07.2023 16:26

Співробітники ДСР спільно зі слідчими Нацполіції України провели заходи з виявлення та припинення корупційних схем, до організації яких причетні працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. За грошову винагороду вони допомагали чоловікам призовного віку уникнути призову або отримати відстрочку.

Зокрема, відбулись затримання у Волинській, Дніпропетровській та Чернівецькій областях. Суми неправомірної вигоди, які отримували фігуранти, коливалися від 9000 гривень до 1500 доларів США.

У Нацполіції розповіли деякі деталі.

Так, на Волині заступник начальника одного із районних військкоматів вимагав у призовника 1000 доларів США. Оперативні співробітники УСР спільно зі слідчими та під процесуальним керівництвом Волинської спецпрокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону затримали фігуранта під час отримання частини коштів - 25 тис. грн.

Оперативники УСР у Дніпропетровській області затримали посадовця одного з районних військкоматів. Він отримав 1000 доларів США та 12 тис. грн. за те, що пообіцяв «відтягнути час» призову на максимально можливий термін.

Оперативники УСР в Чернівецькій області викрили двох військовослужбовців одного з обласних мобілізаційних відділень на систематичному вимаганні хабарів за підготовку фіктивних документів для військовозобовʼязаних про непридатність до військової служби. Затримали одного з фігурантів під час чергового траншу неправомірної вигоди - 9 000 грн. 

У поліції зазначили, що лише минулого місяця правоохоронці затримували одного з командирів цього ж центру комплектування на хабарі у 3 000 доларів США за зняття ухилянта з військового обліку за станом здоровʼя.

Усім затриманим повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України та обрані запобіжні заходи. Працівникові військкомату з Дніпропетровщини - тримання під вартою з правом внесення 215 тисяч гривень застави, з Волині - нічний домашній арешт, а буковинським фігурантам - тримання під вартою із правом внесення застави у понад 536 тис. грн кожному.

Нагадуємо, за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

1234

Також, як повідомило видання zaxid.net, на Львівщині підполковника судили за безпідставне зняття з військового обліку 40 військовозобов'язаних - він відбувся незначним штрафом.

Так, Радехівський районний суд Львівщини визнав винним у перевищенні службових повноважень підполковника, який безпідставно виключив з військового обліку 40 людей. Суд призначив йому штраф у розмірі 3145 грн.

Як вказано у постанові суду, яку винесли у липні 2023 року, підполковник, перебуваючи на керівній посаді, за однією схемою протягом 2022 року виключив з військового обліку 40 осіб.

За даними правоохоронців, підполковник перевищив свої службові повноваження, ставив відмітки про виключення з військового обліку в особових справах та військових квитках, без оформлення офіцерами запасу свідоцтв про хворобу. Таким чином людей виключили з військового обліку за станом здоров’я з можливістю виїзду за кордон.

На підполковника склали протоколи за порушення ч.2 ст.172-14 КУпАП (перевищення влади чи службових повноважень військовим). У суді обвинувачений визнав свою провину та не захотів надавати додаткові пояснення.

Справу розглянула суддя Орислава Семенишин, яка оштрафувала військового на 3145 грн. Зазначається, що на постанову може бути подана апеляція.