Нова підстава для звільнення військовослужбовців зі служби: в Раді зареєстрували законопроєкт

Дата: 17.11.2023 17:37

Нова можливість з’явиться у разі ухвалення Верховною радою законопроєкту №10209. Тоді чоловіки, які стали студентами після мобілізації, зможуть звільнитися з військової служби. Для того, щоб покинути військо для здобування освіти необхідно буде написати рапорт.

Про це розповіла адвокатка Марина Бекало.

З її слів, чинна норма статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" не надає військовослужбовцям підстав на передчасне звільнення зі служби через вступ до ВНЗ на денну форму навчання. Проте, скоро це може змінитися.

"Наприклад, військовослужбовець на момент мобілізації був студентом денної форми навчання та не реалізував з якихось причин своє право на відстрочку. Або перебував в академічній відпустці та поновився в період служби. Або з заочної форми перейшов на денну форму. Чи вступив у навчальний заклад в період проходження ним військової служби. Він буде мати можливість звільнитися, якщо буде ухвалено цей законопроєкт", — розповіла Марина Бекало.

Для звільнення потрібно буде надати відповідний рапорт командуванню та надати документи, що підтверджують навчання захисника на денній або дуальній формі навчання.