звільнення з військової служби

Щодо порядку визначення строку дії контракту та порядку звільнення з військової служби

Дата: 21.12.2023 16:34

ВПВС у постанові від 02.11.2023 у справі № 640/22970/19 https://reyestr.court.gov.ua/Review/115598837 зауважила, що Положенням про проходження військової служби військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України, затвердженим 17.07.2006 Указом Президента України № 619/2006, звільнення військовослужбовців з військової служби взаємопов`язується із проходженням ними військово-лікарської комісії та вирішенням питання про непридатність особи до військової служби в

Нова підстава для звільнення військовослужбовців зі служби: в Раді зареєстрували законопроєкт

Дата: 17.11.2023 17:37

Нова можливість з’явиться у разі ухвалення Верховною радою законопроєкту №10209. Тоді чоловіки, які стали студентами після мобілізації, зможуть звільнитися з військової служби. Для того, щоб покинути військо для здобування освіти необхідно буде написати рапорт.

Про це розповіла адвокатка Марина Бекало.

Відстрочка від мобілізації ще декільком категоріям українців та нові підстави для звільнення

Дата: 01.10.2023 10:13

У Верховній раді зареєстровано законопроект № 10093 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткових підстав для відстрочки під час мобілізації та звільнення з військової служби під час воєнного стану».

"Адвокат права" нагадує, що відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації – це одне явище, а звільнення з військової служби – інше, і регулюються ці явища різними нормативно-правовими актами:

Звільнення з посади вищого командування ЗСУ

Дата: 29.09.2023 14:32

Підставою для видання оскаржуваного Указу слугував лист Міністра оборони України з проєктом Указу Президента України щодо звільнення позивача з посади командувача Повітряних Сил ЗСУ.

Військовослужбовці зможуть звільнятися за власним бажанням: зареєстровано законопроект

Дата: 28.08.2023 09:19

У Верховній Раді України було зареєстровано законопроект № 9621, яким пропонується внести зміни до законодавства, які забезпечать підвищення захищеності військовослужбовців та цивільних громадян в умовах воєнного стану, що гарантовано дасть комплексний позитивний ефект.

Про що йде мова?

ЗВІЛЬНЕННЯ ВІЙСЬКОВИХ ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ

В Україні спростили процедуру оформлення відпусток і звільнення військових

Дата: 27.08.2023 20:34

Кабінет Міністрів запровадив електронний документообіг для проходження військово-лікарської комісії.

Раніше усі документи, пов’язані з проходженням ВЛК, а також оформленням відпусток для продовження лікування чи звільнення військовослужбовця передавалися в паперовому вигляді.

Які документи подаватимуться онлайн під час ВЛК?

Полтавський суд відмовився звільнити від служби військового, у якого дружина – інвалід

Дата: 04.08.2023 15:55

У Полтавському окружному адміністративному суді розглядався позов мобілізованого. Він просив звільнити його від військової служби через наявність у дружини 3 групи інвалідності.

Суд в свою чергу заявив, що в законі про військовий обов'язок та військову службу йдеться, що "військовослужбовці звільняються у зв'язку з наявністю дружини/чоловіка з інвалідністю і/або одного з батьків або батьків дружини/чоловіка з числа осіб з інвалідністю 1 або 2 групи".

У зв'язку із цим суд вирішив трактувати таку норму закону з погляду лінгвістики.

Звільнення з військової служби: які підстави під час воєнного стану?

Дата: 24.07.2023 10:48

Відповідно до ст. 26 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" звільнення з військової служби відбувається за визначеними підставами.

Зокрема, звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється:

а) у запас, якщо військовослужбовці не досягли граничного віку перебування в запасі і за станом здоров’я придатні до військової служби або під час дії воєнного стану визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров’я до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;

Підписка на звільнення з військової служби