НСЖУ

Злочини проти журналістів: як вони розслідуються правоохоронцями?

Дата: 27.04.2024 12:37

Нерідко, під час виконання своїх професійних обов'язків, журналісти зазнають побиття, травм, їхню техніку нищать, а з моменту повномасштабного російського вторгнення представники ЗМІ опинилися ще і під прицілом ворога. 

У Дніпровському центрі журналістської солідарності НСЖУ для обговорення питань безпеки медійників та розслідування відповідних злочинів організували круглий стіл на тему «Журналістика – не злочин: актуальний стан розслідування злочинів проти журналістів у Дніпропетровській області».

Як журналісту підготуватися до відрядження у зону бойових дій і що потрібно взяти з собою - поради від воєнкора Костянтина Мельникова

Дата: 20.02.2024 12:10

Як журналісту підготуватися до відрядження у зону бойових дій, що потрібно взяти з собою та чого повчитися, щоб убезпечити своє перебування на передовій?

Про це розповів воєнний кореспондент, член НСЖУ, журналіст програми Факти ICTV Костянтин Мельников.

Журналіст почав їздити на фронт з волонтерами ще з 2014 року і з початку повномасштабної війни, отримавши акредитацію, продовжив це робити.

Медійники на війні: які гарантії мають журналісти-фрілансери, які працюють у зоні бойових дій?

Дата: 05.01.2024 15:12

Журналісти-фрілансери, які не є штатними співробітниками редакцій, переважно працюють на війні без страховки через високу вартість останньої.

Тож які гарантії мають медійники, які працюють у зоні бойових дій?

На це запитання відповідає юрист Даніл Сербін, IBC Legal Services, пише Дніпропетровська Обласна Організація НСЖУ.

До уваги видавців! Всеукраїнська онлайн-нарада редакторів газет

Дата: 25.09.2023 16:23

Редакторам і журналістам регіональних і місцевих газет!

Національна спілка журналістів України інформуємо, що цієї середи, 27 вересня, пройде Всеукраїнська онлайн-нарада редакторів газет. Захід проводить НСЖУ, реагуючи на критичну ситуацію, пов`язану із поштовою доставкою преси.

Під час наради планується порушити такі питання:

-        поштові тарифи на передплату-2024,

-        якість поштової доставки преси, робота пересувних відділень,

«Ми категорично не погоджуємося зі знищенням українських газет»: НСЖУ і редактори шукають можливості відновити поштову доставку преси

Дата: 03.08.2023 16:32

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) створила гарячу лінію для передплатників, представників поштового зв’язку, редакцій друкованих медіа, на яку можна буде повідомити про порушення, пов’язані з доставкою періодичної преси, та про непродумане звільнення працівників пошти. Із залученням матеріалів, які буде зібрано, Спілка журналістів спільно з редакторами ЗМІ підготує пропозиції до Уряду.

НСЖУ звертається до Президента через критичну ситуацію з поштовою доставкою української преси у воєнний час

Дата: 07.07.2023 14:39

НСЖУ звертається до Президента через критичну ситуацію з поштовою доставкою української преси у воєнний час.

Масове звільнення листонош по всій країні зупиняє поштову доставку газет та позбавляє українців доступу до важливої інформації під час війни. Про це йдеться у зверненні до Президента України, Уряду та керівництва «Укрпошти», ухваленому 6 липня на розширеному засіданні правління Національної спілки журналістів України.

Реєстрація інтернет-ЗМІ, згідно з нормами нового закону, є добровільною - представник Нацради

Дата: 22.05.2023 11:09

Під час зустрічі з редакторами місцевих медіа у Львівському Центрі журналістської солідарності НСЖУ представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення у Львівській області Тарас Шоробура повідомив, що реєстрація інтернет-ЗМІ, згідно з нормами нового закону, є добровільною. 

За його словами, закон зобов’язує друковані медіа перереєструватися впродовж року. Разом з тим, вимогою діяльності ЗМІ, які використовують радіочастотний ресурс, є отримання відповідної ліцензії.

Юридична та психологічна підтримка для українських журналістів: гарячі лінії та контакти для звернень

Дата: 15.05.2023 20:33

Українські журналісти можуть отримати консультації від висококваліфікованих фахівців юридичної компанії «IBC Legal Services» – адвокатів та юристів із великим досвідом. 

Цей сервіс є безкоштовним і доступним із будь-якого регіону чи країни.

Аби скористатися послугою, слід заповнити спеціальну форму: http://surl.li/evrmg.

Відкрито 54 кримінальні провадження щодо злочинів росіян проти журналістів під час війни - Нацполіція

Дата: 15.03.2023 16:09

У пресцентрі Національної спілки журналістів України відбувся круглий стіл «Актуальний стан розслідування воєнних злочинів Росії проти журналістів», в якому взяв участь заступник голови Нацполіції Максим Цуцкірідзе.

Про це повідомляє SPILKA News.

Як зазначив Цуцкірідзе з відкритих кримінальних проваджень 29 стосуються загибелі журналістів, 17 – поранення.  

Також представник Нацполіції поділився інформацією щодо розслідування позбавлення волі журналіста газети «Новий день» Олега Батуріна на Херсонщині.

ПРОТИМІННА БЕЗПЕКА: як журналісту працювати на деокупованих територіях та у зонах бойових дій

Дата: 05.03.2023 09:30

Національна спілка журналістів України опублікувала відеоурок з протимінної безпеки для журналістів від професійних саперів.

Професійні сапери Юрій Цикенюк та Іван Шепелев роз'яснюють про безпечну роботу працівникам ЗМІ в зоні бойових дій та на деокупованих територіях, наочно продемонструють види вибухонебезпечних предметів та як вони діють, який вигляд мають артилерійські боєприпаси та гранати, що треба робити, коли ви натрапили на такі предмети, як правильно працювати на територіях, де проводиться розмінування тощо.

Підписка на НСЖУ