НСЖУ

Реєстрація інтернет-ЗМІ, згідно з нормами нового закону, є добровільною - представник Нацради

Дата: 22.05.2023 11:09

Під час зустрічі з редакторами місцевих медіа у Львівському Центрі журналістської солідарності НСЖУ представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення у Львівській області Тарас Шоробура повідомив, що реєстрація інтернет-ЗМІ, згідно з нормами нового закону, є добровільною. 

За його словами, закон зобов’язує друковані медіа перереєструватися впродовж року. Разом з тим, вимогою діяльності ЗМІ, які використовують радіочастотний ресурс, є отримання відповідної ліцензії.

Юридична та психологічна підтримка для українських журналістів: гарячі лінії та контакти для звернень

Дата: 15.05.2023 20:33

Українські журналісти можуть отримати консультації від висококваліфікованих фахівців юридичної компанії «IBC Legal Services» – адвокатів та юристів із великим досвідом. 

Цей сервіс є безкоштовним і доступним із будь-якого регіону чи країни.

Аби скористатися послугою, слід заповнити спеціальну форму: http://surl.li/evrmg.

Відкрито 54 кримінальні провадження щодо злочинів росіян проти журналістів під час війни - Нацполіція

Дата: 15.03.2023 16:09

У пресцентрі Національної спілки журналістів України відбувся круглий стіл «Актуальний стан розслідування воєнних злочинів Росії проти журналістів», в якому взяв участь заступник голови Нацполіції Максим Цуцкірідзе.

Про це повідомляє SPILKA News.

Як зазначив Цуцкірідзе з відкритих кримінальних проваджень 29 стосуються загибелі журналістів, 17 – поранення.  

Також представник Нацполіції поділився інформацією щодо розслідування позбавлення волі журналіста газети «Новий день» Олега Батуріна на Херсонщині.

ПРОТИМІННА БЕЗПЕКА: як журналісту працювати на деокупованих територіях та у зонах бойових дій

Дата: 05.03.2023 09:30

Національна спілка журналістів України опублікувала відеоурок з протимінної безпеки для журналістів від професійних саперів.

Професійні сапери Юрій Цикенюк та Іван Шепелев роз'яснюють про безпечну роботу працівникам ЗМІ в зоні бойових дій та на деокупованих територіях, наочно продемонструють види вибухонебезпечних предметів та як вони діють, який вигляд мають артилерійські боєприпаси та гранати, що треба робити, коли ви натрапили на такі предмети, як правильно працювати на територіях, де проводиться розмінування тощо.

Вебінар НСЖУ: «Особливості трудових відносин і роботи редакцій ЗМІ у воєнний час»

Дата: 27.02.2023 12:16

У вівторок, 28 лютого, Національна спілка журналістів України проводить вебінар «Особливості трудових відносин і роботи редакцій ЗМІ у воєнний час».

Спікер онлайн-заходу – кандидат юридичних наук, адвокат, керуючий партнер юридичної компанії IBC LEGAL SERVICES Михайло КОЧЕРОВ – окрім відповідей на запитання учасників, розкриє зокрема й такі теми трудових відносин:

Новий Закон «Про медіа» ставить усі медіа України під контроль одного державного органу - НСЖУ

Дата: 16.02.2023 13:19

Новий Закон «Про медіа» ставить усі медіа України під контроль одного державного органу, який «формується за ознакою політичної приналежності до тої чи тої партії», вважає голова Рівненської обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк.

Про це в Telegram повідомляє Національна спілка журналістів України.

"Якщо так буде далі, то це буде катастрофа. Жахливо. Перспектива наша невтішна", – зазначив  голова Рівненської обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк.

У 2022 році у світі вбили щонайменше 67 журналістів та представників ЗМІ

Дата: 25.01.2023 15:55

У 2022 році у світі вбили щонайменше 67 журналістів та представників ЗМІ 

Такі дані оприлюднює Комітет із захисту журналістів, повідомляє НСЖУ.

Це – найбільша кількість із 2018 року і майже на 50% більше, ніж у 2021 році. 

НСЖУ закликає владу виконати зобов’язання перед ЄС щодо прийняття медіазаконодавства

Дата: 06.07.2022 10:56

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) вітає надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу і нагадує, що Україна взяла на себе зобов’язання узгодити своє медіазаконодавство із європейським, зокрема, з Директивою ЄС № 2018/1808 про аудіовізуальні медіапослуги.

НСЖУ підтримує якомога швидше виконання цього зобов’язання й готова всіляко сприяти. Це не викликає дискусій чи протиріч серед українських  медійників, а, навпаки, має беззастережну підтримку.

Підписка на НСЖУ