Як журналісту підготуватися до відрядження у зону бойових дій і що потрібно взяти з собою - поради від воєнкора Костянтина Мельникова

Дата: 20.02.2024 12:10

Як журналісту підготуватися до відрядження у зону бойових дій, що потрібно взяти з собою та чого повчитися, щоб убезпечити своє перебування на передовій?

Про це розповів воєнний кореспондент, член НСЖУ, журналіст програми Факти ICTV Костянтин Мельников.

Журналіст почав їздити на фронт з волонтерами ще з 2014 року і з початку повномасштабної війни, отримавши акредитацію, продовжив це робити.

"Не говорити про війну, коли йде війна – це, мені здається, злочин для журналіста" - зазначив Костянтин.

За словами воєнкора всі правила і обмеження, які діють в зоні бойових дій – написані кров’ю, важливо розуміти ситуацію, дослухатися до військових. Пресофіцери дуже важливі для журналістів, які хочуть працювати на війні - це перша людина, з якою треба подружитися.

1

Що потрібно брати з собою у відрядження?

  • Треба брати зручний одяг, зручне взуття.
  • При особливостях стану здоров’я, хронічних захворюваннях – обов’язково медикаменти.
  • Спеціальний транспорт - машина має бути, якщо не броньована, то хоча б повнопривідна, зручна.
  • Щодо продуктів, то у прифронтових містах є магазини, які працюють і там можна придбати їжу.

Крім того, у кожного журналіста та оператора обов’язково має бути бронежилет та шолом. Щодо наліпки «PRESA» – практика показує, що для росіян це абсолютно не має значення.

Треба слухати військових і робити те, що вони кажуть. 

Кожному журналістові у зоні бойових дій потрібно також знати основи медицини, як мінімум знати як зупинити кров та накласти турнікет (джгут).

Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.

Контакти об’єднаного Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.