Обчислення страхового стажу в Україні пропонують робити по-новому: зареєстровано законопроект

Дата: 28.07.2023 20:42

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України».

Законопроект має на меті врегулювання питання пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України, у зв’язку з денонсацією угод щодо пенсійного забезпечення з державами–учасницями СНД.

Що пропонується?

1. Врегулювати питання обчислення розміру пенсії пропорційно до страхового стажу, набутого в Україні, для осіб, які працювали в Україні та за її межами.

2. При визначенні розміру пенсії враховувати лише ЄСВ, сплачений в Україні.

3. Врегулювати питання зарахування стажу, набутого за період роботи в державах, які входили до складу колишнього СРСР.

4. Визначити умови пенсійного забезпечення військовослужбовців, які мають страховий стаж, набутий у рф.

5. Не зараховувати до вислуги років роботу на державу-агресора з 19 лютого 2014 року: періоди військової служби в силових структурах, на посадах державної служби, в органах місцевого самоврядування, інших державних органах рф, в окупаційній адміністрації.

6. Зараховувати стаж роботи громадян України в тимчасово окупованому Криму за декларативним принципом, тобто в разі отримання від них заяв про те, що вони не отримують паралельно пенсії від рф.

7. Надати можливість українцям, які тимчасово перебувають за кордоном, звертатися за призначенням пенсії через консульські установи.

8. Доповнити перелік підстав припинення виплати пенсії в разі:

  • тимчасового проживання за кордоном за заявою пенсіонера про припинення виплати пенсії;
  • якщо особу визнано безвісно відсутньою або оголошено померлою у встановленому законом порядку;
  • якщо пенсіонеру надано статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, відповідно до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин»;
  • якщо пенсію не отримували протягом 6 місяців підряд в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або в разі відсутності протягом 6 місяців підряд видаткових операцій в установах банків за поточними рахунками, на які проводиться виплата пенсій;
  • якщо одержувачі пенсії не проходили фізичної ідентифікації у випадках, передбачених законодавством.

9. Відновити умови ідентифікації для внутрішньо переміщених осіб на загальних підставах.

Адвокат права