Правова позиція ЄСПЛ у справі «S.R.L. v. THE REPUBLIC OF MOLDOVA» від 05.04.2022, заява № 28470/12 https://cutt.ly/jBXBULo
Компанія-заявник скаржилася на обмеження її свободи вираження поглядів, що обґрунтовувалися причинами забезпечення політичного плюралізму в ЗМІ з метою забезпечення різноманіття у вираженні політичних поглядів та посилення захисту інтересів свободи слова інших осіб на телебаченні й радіо.
ЄСПЛ зазначив, що у таких чутливих сферах, як телебачення та радіомовлення, держава зобов’язана створити належні законодавчі й адміністративні рамки для гарантування справді ефективного плюралізму.
Жоден аспект внутрішнього й зовнішнього плюралізму не варто розглядати окремо один від одного; навпаки, обидва аспекти мають розглядатися разом. Тому в межах національної ліцензійної системи, що охоплює низку мовників із різним ступенем національного покриття, те, що може сприйматися за відсутність внутрішнього плюралізму в програмах, пропонованих одним мовником, може бути компенсовано наявністю ефективного зовнішнього плюралізму. Проте забезпечення наявності декількох телеканалів не є достатнім. Необхідно гарантувати різноманіття загального змісту програм, що максимально можливо відображає різноманіття думок, які виникають у суспільстві.
Держави, в принципі, мають користуватися широкою свободою розсуду в тому, що стосується плюралізму в ЗМІ.
Отже, на державу покладено обов’язок із установлення належного балансу між конкуруючими інтересами суспільства в збереженні політичного плюралізму в ЗМІ та дотримання принципу редакторської свободи.