Отримували дохід за кордоном - період для обміну інформацієй між країнами з 01.07.2023 року

Дата: 15.06.2023 14:55

Податківці України будуть обмінюватись з податковими органами інших країн такою фінансовою інформацією:

  • щодо фізичних осіб: особисті дані та інформація про закордонні банківські рахунки, баланс рахунку, суми, які надходять на рахунок;
  • щодо юридичних осіб: дані компанії, які її ідентифікують, інформація про закордонний банківський рахунок, баланс рахунку, суми, які надходять на рахунок, персональні дані бенефіціара (контролера).

Таким чином, податківці отримають всю інформацію про рахунки фізичної особи за кордоном в автоматичному режимі. Відповідно, така інформація дасть можливість побачити незадекларовані доходи особи, з яких не був сплачений податок.

Також цей обмін торкнеться фізичних осіб, які мають контрольовані іноземні компанії (КІК), тобто являються контролерами по відношенню до таких контрольованих іноземних компаній.

Податкові органи матимуть доступ до інформації:

а) про корпоративний рахунок КІК (оборот/прибуток/надходження);

б) про особисті доходи фізичної особи, які мали б бути задекларовані в Україні і з яких повинен бути сплачений податок.

Тобто, після старту обміну податковою інформацією у деяких випадках уникнути декларування та сплати податків з іноземних доходів стане неможливо, також проблеми чекають тих, хто приховав іноземну компанію та її прибутки.

Першим звітним періодом встановлено період, що розпочинається 01.07.2023 та завершується 31.12.2023 р. (однак, не можна виключати, що дані будуть надані з початку 2023 року).

B2BConsult