пенсійне забезпечення

Нова пенсійна реформа в Україні: що передбачається у 2024 році (відео)

Дата: 27.09.2023 17:06

У березні 2024 року в Україні заплановано нову пенсійну реформу. За задумом авторів законопроекту, запропоновані зміни нададуть можливість простішого підрахунку суми пенсії за віком та змінять суму виплат пенсії пенсіонерам у бік збільшення.

Мета реформи – зробити так, щоб кожен пенсіонер отримував щонайменше 50% від своєї зарплати. Але метод отримання цієї суми досить новаторський – 30% за солідарною системою, а решта – з накопичувального рахунку. Є мета плану зрівняти пенсії для тих, хто вийшов на пенсію раніше і тих, хто виходитиме зараз.

Нові підстави припинення виплати пенсії та пенсії для тих, хто працював за кордоном - прийнято законопроект

Дата: 28.08.2023 20:32

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України» (реєстр. № 9453), внесений до парламенту Кабміном.

Українці за кордоном зможуть отримувати пенсію та іншу грошову допомогу шляхом міжнародних поштових переказів

Дата: 11.08.2023 15:53

Українці, які тимчасово знаходяться за кордоном, зможуть отримувати пенсію й інші види грошової допомоги шляхом міжнародного поштового переказу. 

Як повідомляють в Мінреінтеграції це буде можливим завдяки експериментальному проекту, який схвалив Уряд. 

Уряд продовжив строки для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в Ощадбанку

Дата: 08.08.2023 19:35

На засіданні Кабміну було ухвалено постанову, якою передбачено, що період для фізичної ідентифікації одержувачів пенсійних та соціальних виплат продовжено до 31 грудня 2023 року. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року.  

Про це повідомили в Мінреінтеграції.  

Урядом підтримано законопроєкт щодо виплати пенсій громадянам із ТОТ та особам, які тимчасово проживають за кордоном

Дата: 02.07.2023 08:23

Кабмін підтримав законодавчу ініціативу Мінсоцполітики щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України.

Зокрема, як зазначили у Мінреінтеграції, було врегульовано такі важливі питання:

1. Виплати пенсій громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях або під час тимчасової окупації виїхали на підконтрольну Україні територію.

2. Виплата пенсій особам, які тимчасово проживають за межами України.

Чи можна сплачувати добровільний пенсійний внесок за дружину, яка тимчасово проживає за кордоном?

Дата: 12.06.2023 14:33

Питання:

Чи можу я сплачувати добровільний пенсійний внесок за свою дружину, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною та зараз тимчасово проживає за кордоном?

Відповідь ПФУ:

Українці за кордоном можуть подати заяву на призначення або поновлення пенсії віддалено: інфографіка від Мінреінтеграції

Дата: 09.06.2023 08:52

Громадяни України, які вимушені тимчасово проживати за кордоном у зв’язку з військовою агресією рф, можуть надсилати заяву про призначення (поновлення) пенсії дистанційно - за допомогою поштового зв’язку.

Про це зазначає Мінреінтеграції.

Заява направляється до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України незалежно від місця реєстрації особи.

Чи можна завдяки добровільним внескам підвищити розмір вже призначеної пенсії?

Дата: 20.05.2023 10:13

Згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розмір пенсії напряму залежить від тривалості набутого людиною страхового стажу та величини її заробітної плати, яку вона офіційно отримувала протягом своєї трудової діяльності.

Підписка на пенсійне забезпечення