пенсійне забезпечення

Надбавки та збільшення пенсійних виплат у травні 2024 року

Дата: 03.05.2024 18:34

 

Порівняно з березнем та квітнем 2024 року травень набагато скромніший. Невеликі надбавки до пенсії отримають лише деякі категорії пенсіонерів.

Зокрема, слід зазначити, що у травні 2024 року частини пенсіонерів перерахують пенсії, зокрема, зростуть пенсії для осіб, старших за 70 років.

Але тут є одна умова - додаток до пенсії буде лише у тих, якщо розмір їх виплат нижчий за 10340,35 грн.

При призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах

Дата: 25.04.2024 19:55

Верховна Рада ухвалила законопроект, який розв'язує одразу декілька проблемних питань із призначенням пенсій, які виникли в українців через початок повномасштабної російської агресії.  

Мова йде про законопроект №9453, повідомляє Мінсоцполітики.

Як в Україні оформити пенсію дистанційно: покрокова інструкція

Дата: 22.04.2024 21:07

Українці, що досягли пенсійного віку, (у тому числі й ті, які виїхали за кордон) можуть оформити пенсію дистанційно. 

Як роз'яснюють в Пенсійному фонді, для цього необхідно на вебпорталі електронних послуг ПФУ обрати вкладку «Заява про призначення пенсії», ознайомитися з інформацією на екрані та натиснути «Вхід». 

Для подальших кроків – необхідно увійти до особистого кабінету. Це можна зробити за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Увійти можна і за допомогою ДіяПідпису.

Увага! З 1 квітня здійснюється автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам за стаж, набутий в останні два роки

Дата: 17.04.2024 16:36

Відповідно до українського законодавства, з 1 квітня здійснюється автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам за стаж, набутий в останні два роки.

Розрахункова величина для обрахунку підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на території радіоактивного забруднення

Дата: 16.04.2024 13:46

З урахуванням дії темпоральних правил (принцип дії закону в часі) у разі колізії нормативних актів одного рівня юридичної ієрархії (суперечність один одному двох або більше чинних нормативних актів, прийнятих стосовно одного й того самого питання) застосовується акт, виданий пізніше, як у разі, коли про скасування попереднього акта (його приписів) прямо зазначено в новому нормативному акті, так і у разі, коли таких застережень немає.

Сплата добровільних внесків до Пенсійного фонду: покрокова інструкція як укласти нові договори на 2024 рік

Дата: 11.01.2024 09:23

Українці, які бажають у 2024 році продовжувати сплату добровільних внесків до системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за спрощеним механізмом, через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України можуть укласти нові Договори про добровільну сплату страхових внесків (в електронній формі).

Щоб укласти новий Договір, зайдіть в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України www.portal.pfu.gov.ua.

Строки для ідентифікації отримувачів пенсій в Ощадбанку планують продовжити до 1 квітня 2024 року

Дата: 20.12.2023 09:24

Розроблено проєкт постанови КМУ щодо продовження терміну проходження фізичної ідентифікації одержувачів пенсійних виплат в Ощадбанку на 3 місяці. Найближчим часом цей проєкт має бути винесений на розгляд Уряду.  

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Зокрема, пропонується продовжити строк здійснення фізичної перевірки осіб в Ощадбанку до 1 квітня 2024 року. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року. 

Нова пенсійна реформа в Україні: що передбачається у 2024 році (відео)

Дата: 27.09.2023 17:06

У березні 2024 року в Україні заплановано нову пенсійну реформу. За задумом авторів законопроекту, запропоновані зміни нададуть можливість простішого підрахунку суми пенсії за віком та змінять суму виплат пенсії пенсіонерам у бік збільшення.

Мета реформи – зробити так, щоб кожен пенсіонер отримував щонайменше 50% від своєї зарплати. Але метод отримання цієї суми досить новаторський – 30% за солідарною системою, а решта – з накопичувального рахунку. Є мета плану зрівняти пенсії для тих, хто вийшов на пенсію раніше і тих, хто виходитиме зараз.

Нові підстави припинення виплати пенсії та пенсії для тих, хто працював за кордоном - прийнято законопроект

Дата: 28.08.2023 20:32

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України» (реєстр. № 9453), внесений до парламенту Кабміном.

Підписка на пенсійне забезпечення