Планується запровадження пілотного проекту у м. Києві щодо накладання QR-кодів на нотаріальні документи

Дата: 21.10.2022 11:01

В останній тиждень жовтня планується запровадження пілотного проекту у м. Києві  щодо накладання QR-кодів на нотаріальні документи.

Які саме документи буде доступні для сканування в мобільному додатку  Порталу Дія?  

  • Довіреність ( усі види довіреностей на спец бланках та на папері)
  • Договір оренди транспортних засобів +  договори про розірвання та внесення змін до них. 
  • Заява, на якій нотаріусом засвідчується справжність підпису. 

В подальшому перелік буде розширюватися та додано можливість перевірки заповіту. Електронна копія нотаріально посвідченого заповіту з електронним ідентифікатором, завантажена до Єдиної державної електронної системи е – нотаріату , за запитом заінтересованої людини -    не надається. 

Мета?  

Безпека даних, збереження нотаріальної таємниці та прав осіб, які звертаються за вчинення нотаріальних дій. Ми добре  пам’ятаємо, яку хвилю підробки нотаріальних документів спровокувала ситуація, яка склалась в країні на початку введення воєнного стану. 

Війна продемонструвала нам наші слабкі місця та лідером підробок, звісно залишаються довіреності. Після завантаження документа в систему, будь-яка його підміна – буде дуже легко виявлятися. 

Важливо! Якщо сторона документа підтвердила згоду на надання електронної копії нотаріального документа, заінтересована особа отримує архів PDF нотаріального документу та може пересвідчитись у справжності документу, звіривши його з оригіналом. ( вичитати, перевірити, порівняти). Сторона вчинення нотаріальної дії, після отримання запиту на підтвердження, має або відмовити або підтвердити згоду, протягом 30 хвилин. 

Унікальними  складовими  формування QR-коду є реєстровий номер, номер свідоцтва про права зайняття нотаріальною діяльність та дата вчинення нотаріальної дії. QR-код накладається нотаріусом на кожну сторінку документу.

Детально з інформацією можливо ознайомитись у: 

  • Наказі МЮ від 22.07.2022 р № 3081\5,
  • Постанові КМУ від 01. 07. 2022 року за № 745 «Про затвердження Правил формування та проведення перевірки нотаріального документа з електронним ідентифікатором
  • Законопроекті 5644 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності» .

ProВласність