Плани влади на 2022 рік: чергові зміни в оподаткуванні та закріплення правил щодо РРО

Дата: 28.01.2022 12:02
У 2022 році слід очікувати закріплення правил щодо РРО (скасовувати чи відтерміновувати фіскалізацію не збираються), а також введдення анти-BEPS, налагодження міжнародного обміну податковою інформацією. ФОП, які встановлять РРО/ПРРО до 1 березня, протягом 2022 року сплачують штрафи (у разі порушень) у розмірі 10% від встановлених у законі. Ті, хто не встановить – на повну.
 
Планують також зниження податкового навантаження на доходи фізичних осіб: або зниження ставки ПДФО (при цьому ЄСВ залишається, а військовий збір - скасовується), або об'єднання трьох обов'язкових платежів у один.
 
Очікується нововведення в оподаткуванні тих, хто самостійно провадить час від часу дрібний бізнес. Цитуємо Гетманцева:
 
"Передбачається спеціальна категорія платників податків, що отримують додатковий дохід, та його оподаткування за ставкою 5% без сплати ЄСВ за умови встановлення чи подання заявки через Дію. Дія видає чи встановлює реєстратор розрахункових операцій на телефон. 27 видів діяльності: від перукарських послуг до ремонтів квартир, таксі теж там є. Логіка дуже проста: працюєш десь, - наприклад, в таксі, якщо з тобою розраховуються, ти проводиш це через свій телефон. Це звільнено від будь-яких ліцензій, будь-яких обмежень, будь-чого. Не захотів цим займатися - навіть не треба зніматися з реєстрації. Просто РРО висить в тебе і все. Знову захотів цим займатися - знову займаєшся".
 
Може бути впроваджений податок на виведений капітал для обмеженого кола осіб - з оборотом до 200 млн грн на рік. Цей податок застосовуватиметься опціонально - тобто, платники податку матимуть змогу обирати між податком на виведений капітал та «звичайним» податком на прибуток підприємств.
Юридична компанія WINNER