Верховна Рада України не змогла прийняти доопрацьований законопроект про підвищення податків № 11416-д. Для прийняття не вистачило 3 голосів і документ відправили на повторне перше читання.
"Адвокат права" нагадує, що 29 серпня 2024 року профільний комітет Верховної Ради рекомендував прийняти за основу доопрацьований законопроект №11416-д про внесення змін до ПК України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану.
Що тоді вирішила робоча група?
- Прибрали податок 50% на банки.
- Уточнили авансовий платіж для АЗС, які торгують і газом, і паливом.
- Уточнили, що підвищений військовий збір буде до кінця року, в якому відмінений військовий стан.
Що в результаті залишилось?
- Підвищення військового збору з 1,5% до 5%.
- Збільшення податків на 1-2 групу ФОП.
- Авансові внески на АЗС.
- 1% на ФОП 3-ї групи
- 25% прибутку на фінустанови.
- Помісячна звітність ПДФО (для економічного бронювання).
Також нагадуємо, що Кабінет Міністрів України повернувся до ідеї економічного бронювання «воюй або працюй». Згідно з оновленою концепцією, претендувати на економічне бронювання зможе людина, яка офіційно отримує щонайменше 34 500–35 000 грн на місяць.
Зараз розглядають два сценарії:
- Перший варіант – окрема процедура, яка дозволить військовозобов’язаним отримати бронювання лише на підставі рівня зарплати. Має бути окремий механізм, яким може скористатися бізнес, що не підпадає під критерій критичного підприємства.
- Другий варіант – критерій заробітної плати додадуть до вже чинної Постанови №76, за якою бронюються співробітники критичних для економіки підприємств. Наразі, щоб отримати статус критично важливого, компанія має відповідати хоча б трьом критеріям із семи, визначених Кабінетом Міністрів України.