поліція

"Ваш телефон засвітився на місці злочину": як поліція допомагає ТЦК вручати повістки

Дата: 27.03.2024 13:17

Зателефонували з поліції та повідомили, що номер мобільного телефону потрапив під моніторинг локації місця вчинення злочину. Необхідно негайно з’явилися до райвідділку.

Таку історію розповів клієнт адвокату Роману Сімутіну, який прокоментував чим все закінчилося та порадив як себе поводити в подібних випадках.

Так, адвокат повідомив, що чоловіка запевнили, що з ним розмовляє поліція і це дійсно була вона, і що правоохоронці, з іх слів, зафіксували роботу телефону особи на місці скоєння злочину.

У Поліції Київщини прокоментували інформацію про роздачу повісток на блок-постах

Дата: 03.01.2024 12:55

В інтернеті з'явилась інформація про те, що правоохоронцям на контрольно-пропускних пунктах (блок-постах) Київської області наказано займатися роздачею повісток.

У Поліції Київської області надали коментар з цього приводу:

Що таке "спеціальний поліцейський контроль" та де він можливий?

Дата: 12.12.2023 07:56

Більшість з українців теоретично, а може навіть й практично, вже знайомі з положеннями статті 32 Закону України «Про Національну поліцію», а саме «Перевірка документів особи». Це одна з найактуальніших тем у практичному сенсі, бо на більшості блокпостів до сьогодні поліція та роти охорони перевіряють документи. Так, не так тотально, як це було на початку повномасштабного вторгнення, але все ж така практика є (виключення – передмістя зони бойових дій, там перевіряють всіх і завжди).

Варто знати! Чи можуть поліцейські перевіряти вашу автівку без вашої згоди?

Дата: 07.12.2023 11:33

На вимогу працівника поліції водій повинен дати можливість оглянути транспортний засіб, але відповідно до законодавства та за наявності на те законних підстав (підпункт «в» пункту 2.4 ПДР України). 

Доречно наголосити, Закон України «Про Національну поліцію» встановлює додаткову форму огляду – «поверхневу перевірку», якій також піддаються транспортні засоби.

Поверхневу перевірку транспортного засобу поліцейський може здійснювати у трьох, передбачених Законом, випадках:

Обіг зброї, електрошокери для поліцейських та реформи в органах внутрішніх справ - інтерв'ю міністра Ігоря Клименка

Дата: 05.11.2023 10:01

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко дав інтерв'ю "Українським Новинам", де розповів про скандали в МВС, криміногенну ситуацію в країні, обіг зброї серед цивільних, тощо...

Зокрема, міністр розповів і про реформи, які найближчим часом чекають на органи внутрішніх справ.

Підробляв документи про інвалідність: поліцейські викрили завідувача психіатричного відділення

Дата: 26.10.2023 14:30

Завідувач психіатричного відділення для надання реабілітаційної допомоги систематично отримував хабарі за складання та видачу завідомо неправдивих офіційних документів, що стали підставою для подальших видач довідок до актів огляду медико-соціальних експертиз (довідок про інвалідність МСЕК). 

Деталі повідомляє Поліція Києва.

Зокрема, правоохоронці встановили причетність правопорушника до одержання неправомірної вигоди у сумі 6000 доларів США. 

Ви маєте право не пускати копів у свою квартиру: є лише деякі виключення

Дата: 05.10.2023 10:23

«Відчиніть! Поліція!» – саме такий наказ ви можете раптово почути, коли одного разу підійдете до вхідних дверей своєї оселі, щоб довідатись, хто так наполегливо гупає по дверях чи тисне на дзвінок. А тим паче зараз, коли копи 24/7 копи патрулюють з представниками ТЦК та СП!

Та ви повинні знати головне!
Ви маєте повне право не пускати поліцейських в своє помешкання адже держава гарантує вам недоторканість житла!

Відповідно до статті 30 Конституції України та статті 13 КПК України держава гарантує недоторканість особистого житла!

Звільнення у порядку п. 68 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ

Дата: 01.07.2023 12:52

У відносинах звільнення за власним бажанням діє правило за яким, звільнення у порядку пункту 68 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 1991 року №114 (далі - Положення № 114), є одностороннім волевиявленням працівника-поліцейського, який подав рапорт про звільнення за власним бажанням, він у будь-який момент до закінчення тримісячного строку з моменту подання рапорту може його відкликати і звільнення у такому випадку не проводиться, а також працівник не підлягає звільненню у

Дзвінок на 102: як правильно та ефективно викликати поліцію?

Дата: 24.06.2023 11:52

Ми завжди думаємо, що виклик 102 мало, що змінює, але у багатьох випадках дзвінок до поліції дає позитивні плоди. Звісно, якщо не йдеться про розв'язання складних проблем, на кшталт, не розслідування справи чи подачі скарги на поліціянта. Адже номер 102 – це оперативний центр реагування, який має вузьку функцію, проте досить ефективну модель на початковому етапі.

Адвокат Роман Сімутін пояснює на прикладі, як правильно викликати поліцію.

РЕЗУЛЬТАТИВНИЙ СЦЕНАРІЙ ДІЙ

Поліція відкрила справу через перешкоджання роботі комісії Мінкульту у Києво-Печерській Лаврі

Дата: 03.04.2023 17:48

Поліція Києва відкрила кримінальне провадження за статтею про незаконне утримання релігійних святинь у зв'язку з недопуском комісії Міністерства культури на територію Києво-Печерської лаври.

Про це повідомила речниця поліції Києва Юлія Гірдвіліс пише РБК-Україна.

Як зазначили у поліції, за заявою комісії Міністерства культури про недопуск на територію Лаври відкрито кримінальне провадження за ст. 179 Кримінального кодексу України (незаконне утримування, осквернення або знищення релігійних святинь.

Підписка на поліція