Поради водіям: як підготувати автомобіль до осіннього сезону?

Дата: 11.10.2024 13:11

Топ-8 дієвих порад, які допоможуть підготувати автомобіль до осінньо-зимового періоду.

1. СВОЄЧАСНЕ ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Насамперед переконайтеся, що необхідне ТО автомобіля проведено та додатково зверніться до спеціалістів для перевірки двигуна.

Які технічні рідини потребують перевірки:

  • Омиваюча рідина. Замініть літню рідину на зимову, яка не замерзає за низьких температур.
  • Гальмівна рідина. Вологість збільшує ризик корозії гальмівної системи, тому важливо переконатися, що гальмівна рідина в нормі.
  • Антифриз. Перевірте рівень та якість антифризу. Низькі температури можуть зашкодити двигуну, якщо антифриз не відповідає сезону.

2. ПІДГОТОВКА КУЗОВА АВТОМОБІЛЯ

Позбудьтеся подряпин. Холод і дощ можуть перетворити будь-яку з них на збудник корозії, що може згодом поширитися на весь кузов, і тоді ваш автомобіль вимагатиме дорогого ремонту.

Ще один збудник корозії — дощ. У дощову погоду можливість заразитися корозією іржі висока. Можна захистити кузов від сколів, агресивної хімії на дорозі в осінній період та від корозії за допомогою антигравійної плівки.

Не використовуйте машину, якщо помітили перші ознаки корозії — натомість обробіть кузов антикорозійними засобами.

Перевіряйте зливні грати під капотом для стоку дощової води та закриті частини кузова авто, якщо машина не миється, виникає небезпека скупчення пилу, листя і бруду.

3. ПІДГОТОВКА ШИН АВТОМОБІЛЯ

Перевірте стан шин та колодок на наявність дефектів та зношування. На мокрій дорозі збільшується гальмівний шлях та погіршується можливість маневрувати, що збільшує ймовірність виникнення аварії. Рекомендовано змінювати шини, що при високому ступені зносу або віці шин понад 5 років.

Перевірте тиск в шинах. Інтенсивність тиску впливає на потужність та керованість. У зимовий період шини швидше здуваються. Перевіряйте тиск у шинах щомісяця і накачуйте їх до необхідного рівня.

Зверніть увагу на диски. Якщо вони литі або штамповані і є подряпини та відколи на поверхні – підфарбуйте їх лаком у колір. Якщо цього не зробити, то під дією солі вони швидко покриваються іржею.

Не забудьте про запасне колесо.

4. ПІДГОТОВКА АКУМУЛЯТОРА АВТОМОБІЛЯ

З погіршенням погоди акумулятор витрачає енергію значно швидше. Особливо, якщо він старий або вже кілька разів був повністю розряджений.

Зупиняючися, перевіряйте, що фари, підсвічування та прикурювач вимкнені.

Переконайтеся, що клеми та кабелі щільно прилягають, та за потреби підтягніть. Огляньте їх на предмет корозії, це також погіршує провідність.

5. ПІДГОТОВКА ОСВІТЛЕННЯ АВТОМОБІЛЯ

Перевірте роботу фар, задніх ліхтарів, габаритних вогнів, гальмівних та аварійних вогнів. Замініть випалені лампочки. Переконайтеся, що вони не мають жодних забруднень.

Слідкуйте за запотіванням фар, це є поширеною проблемою. При низькій температурі конденсат замерзає, що спричиняє окислення контактів, виходу з ладу ламп та руйнування відбивачів.

Якщо ви помітили пошкодження фари або появи мікротріщин — зверніться до спеціалістів.

Корисно знати. Двірники дуже швидко зношуються та підлягають заміні кожні 6-12 місяців.

6. ЧИСТЕ ЛОБОВЕ СКЛО — ЗАПОРУКА БЕЗПЕЧНОЇ ЇЗДИ

Перевірте двірники, якщо вони несправні, то не зможуть очищати лобове скло від бруду та потоків води. Перевірте гумову насадку склоочисника, щоб переконатися у її гнучкості. Якщо на поверхні є деформації або тріщини, контакт зі склом стає гіршим і бруд просто розповсюджується по ньому.

Якщо ви почули скрип чи потріскування від трапеції двірників, треба змастити її. Обробіть скло спеціальним засобом "Антидощ". Це сприятиме воді швидший вихід зі скла. Рекомендуємо нанести його на фари також, це допоможе менше зупинятися, щоб протерти їх від бруду.

7. ПІДГОТОВКА САЛОНУ АВТОМОБІЛЯ

Проведіть перевірку знаходження вологості в автомобільному салоні.

Переконайтеся, що електропідігрів зовнішніх дзеркал та заднього скла працює належним чином, інакше буде важко справлятися з дощовими осінніми днями.

Необхідно перевірити гумові ущільнювачі на шибках та дверях. Поява тріщин і деформація можуть призвести до порушення герметичності та проникнення бруду та вологи у салон автомобіля.

8. ПЕРЕВІРКА СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ

Водіння без системи опалення за холодної погоди – це небезпечно. Висока вологість повітря призводить до запотівання скла, що впливає на видимість на дорозі. Вирішити цю проблему повністю без справного обігріву салону практично неможливо.

finance.ua