Послуга "єЧерга": розробляється можливість реєструватись в системі для перетину кордону водіями легкових автомобілів

Дата: 28.02.2024 09:55

Мінінфраструктури України продовжує підготовку до розробки нового функціоналу послуги єЧерга – можливості реєструватись в системі для перетину кордону водіями легкових автомобілів.

Як повідомили у відомстві, Кабмін вже схвалив можливість інформаційного обміну між системою єЧерга та порталом Дія. 

Відповідні зміни до постанови №1349 було схвалено на засіданні Уряду і передбачають, що бронювання місця в черзі для перетину кордону буде можливим як через додаток єЧерга, так і через додаток Дія. 

«Ми послідовно продовжуємо роботу над цифровізацією процесу перетину кордону. Наша амбітна мета, щоб всі транспортні засоби виїжджали з країни без потреби очікувати перед кордоном. Кожен водій, пасажир, перевізник має бути впевнений у тому, що перетне кордон вчасно, встигне в аеропорт чи доставить товар у визначені терміни. Більше року єЧерга працює для вантажівок, нещодавно ми масштабували її для автобусів, паралельно розпочинаємо підготовку до розробки абсолютно відмінного функціоналу для легкових автомобілів. Головний виклик в тому – що для різних типів транспорту єЧерга має різну логіку послуги. Фактично, це розробка з нуля відмінного алгоритму. Разом з тим, до кінця року плануємо запустити тестування цієї можливості для легкових автомобілів», – наголосив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України  Олександр Кубраков.

У Міністерстві нагадали, що за час дії послуги єЧерга кордон за онлайн-записом перетнуло 802 тисячі транспортних засобів. Йдеться про 756 тисяч вантажівок та 46 тисяч автобусів.