Повістки про мобілізацію: повноваження поліції та ваші права

Дата: 30.05.2024 16:06

Війна жорстоко стукає у наші двері, і питання мобілізації стає все більш актуальним. Серед безлічі інформаційних потоків легко розгубитися, тому давайте чітко й зрозуміло окреслимо повноваження поліції щодо вручення повісток та ваші права як громадянина.

Статті 23-25 закону України «Про національну поліцію» не містить прямих посилань на повноваження поліції , щодо вручення повісток громадянам!

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 560 від 16 травня 2024 року, поліцейські не мають права безпосередньо вручати повістки про мобілізацію.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 560 від 16.05.2024 р., роль поліції у мобілізаційному процесі обмежується підтримкою порядку та сприянням представникам уповноважених органів.

Повноваження поліції обмежуються:

  • Можуть входити до груп оповіщення
  • Забезпеченням порядку під час вручення повісток представниками уповноважених органів.
  • Перевіркою документів, що посвідчують особу, військовозобов'язаних, та військово облікових документів, у разі отримання відповідного сигналу від уповноважених органів.
  • Доставкою військовозобов'язаних до ТЦК та СП за або їх затримання у разі наявності підстав.(порушення громадського порядку, незаконні дії, відмова від вручення повістки).
  • Здійснювати фото та відео фіксацію при врученні повістки.

Важливо!

Повістка про мобілізацію має бути оформлена належним чином та містити всю необхідну інформацію відповідно до п.29 постанови Кабінету Міністрів № 560 від 16.05.2024 р.,

Повістка повинна вручатися уповноважениими особами відповідно до п.31 постанови Кабінету Міністрів № 560 від 16.05.2024 р.,

Громадянин, який отримав повістку, має право на роз'яснення своїх прав та обов'язків.

У разі виникнення сумнівів щодо законності вручення повістки, громадянин має право звернутися до юриста або до органів державної влади.

В цей складний час особливо важливо володіти достовірною інформацією та знати свої права.

Адвокат Вадим Чунжин