«Залучення порушників до громадських робіт в межах всього міста або області зможе забезпечити потребу громад в безоплатній роботі, зокрема для ліквідації наслідків ведення воєнних дій».
Такі цілі проголошені у проекті «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та громадських робіт» (№9148), пише Адвокат права.
1. Передбачається збільшення верхньої межі одноденної норми адміністративного стягнення у виді громадських робіт до 8 год. замість нинішніх 4-х. На думку Мін’юсту, це уможливить більш швидке відбуття покарання.
Але скоріш за все це спростить направлення засуджених на роботу за межі населеного пункту. Бо витрачати паливо на їх доставку заради 4 год. праці не дуже ефективно. При цьому власник підприємства, установи, організації зможе встановлювати графік щоденного виходу на роботу порушника з урахуванням часу його роботи (навчання) на основній роботі.
2. Аби якомога більше порушників залучалося до громадських робіт, проект містить зміни до статті 56 КК України . Ними встановлюється, що громадські роботи як додаткове покарання може бути призначене й у випадках, коли воно не передбачене в санкції статті Особливої частини Кодексу. Достатньо, аби суд дійшов висновку про необхідність саме такого виправлення засудженого.
Суспільно корисні роботи суд зможе призначати й у разі звільнення від відбування покарання з випробуванням.
Важливо, аби з подачі Мін’юсту місцева влада не почала доводити судам «рознарядки» на засуджених до громадських робіт.