Правила обліку військовослужбовців у відпустці - роз'яснення юристів

Дата: 13.04.2023 10:44

Відпустка для військового — одна з найбільших приємностей, на яку з нетерпінням чекають рідні та близькі.

Однак відпустку потрібно правильно оформити. Погодження рапорту в командира, отримання відпускної картки — це лише початок. Тож, аби не відпочити так, щоб потім потрапити в списки тих, хто самовільно залишив військову частину, Юридична сотня підготувала поради щодо правильного оформлення відпустки.

Порядок обліку військових у відпустці регулює Додаток 2 до Статуту гарнізонної та вартової служби.

Після прибуття до місця відпустки військовий повинен не пізніш як наступного дня стати на облік:

1) в органі управління Служби правопорядку в гарнізоні, або

2) у найближчому територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат), а за день перед вибуттям до місця служби знятися з обліку.

Якщо місце відпустки віддалене від військової комендатури або ТЦК та СП на відстань понад 30 км, військовослужбовець може стати або знятися з обліку в органі місцевого самоврядування.

Про час взяття на облік і зняття з нього на відпускній картці або посвідченні про відрядження роблять відповідну позначку.

При зміні адреси, одержанні дозволу на подовження відпустки у зв’язку з хворобою чи з інших причин, що затримують вчасний виїзд, військовослужбовці мають негайно повідомити про це орган управління Служби правопорядку ТЦК та СП, де вони стали на облік.

В органі управління Служби правопорядку та в ТЦК та СП ведеться книга обліку військовослужбовців, які перебувають у відпустці або відрядженні, за формою:

1. Військове звання.
2. Прізвище, ім’я та по батькові.
3. З якої військової частини прибув і коли.
4. Мета прибуття.
5. Номер і дата посвідчення про відрядження або відпускної картки.
6. Адреса та місце проживання на час відпустки.
7. Коли повинен прибути до своєї частини.
8. Позначка про причину затримки і на який строк.
9. Позначка про зняття з обліку.

Якщо військовослужбовець затримався в дорозі до місця відпустки чи місця своєї служби внаслідок непередбачених перешкод у сполученні або через хворобу, начальник органу управління Служби правопорядку повідомляє про причину затримки командирові військової частини, з якої військовослужбовець прибув, і подовжує відпустку на фактичний строк затримання.

У разі смерті або тяжкої хвороби близьких родичів військовослужбовця (батька, матері, дружини та близьких її родичів, дітей, рідних братів, сестер або інших осіб, які його виховували), а також пожежі або стихійного лиха, від яких постраждала сім’я військового, що перебував у відпустці, начальник органу управління Служби правопорядку має право подовжити відпустку на строк до 10 діб, негайно повідомивши про це командира військової частини, з якої прибув військовослужбовець.