Про виплати і компенсації роботодавцям: деталі законопроекту

Дата: 05.08.2022 11:21

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 6067 про сприяння працевлаштуванню довгострокових безробітних шляхом надання компенсації роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Документ дозволяє:

- запровадити компенсації роботодавцям частини витрат на оплату праці або ЄСВ за працевлаштування деяких категорій зареєстрованих безробітних, зокрема молоді;

- сприяти працевлаштуванню довгострокових безробітних шляхом надання компенсації роботодавцям витрат ЄСВ.

Також зміниться розмір та тривалість виплати допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу особи.

Мінекономіки повідомляє, що більше 37,3 мільйона гривень виплатили роботодавцям на компенсацію зарплати внутрішньо переміщеним особам. Програма компенсації витрат на оплату праці ВПО передбачає виплату роботодавцям 6,5 тисяч грн за кожного працевлаштованого ВПО. Учасники програми отримують таку допомогу впродовж 2 місяців.

Роботодавець повинен працевлаштувати ВПО та зареєструвати дані про неї на Порталі Дія. Через 5 днів треба подати заявку на отримання компенсації разом із документами, які підтверджують виплату зарплати та відрахування.

Учасниками програми можуть стати роботодавці, які перебувають на обліку як платники ЄСВ та подали податкову звітність за 4 квартал 2021 або весь 2021 рік.

Юридична компанія WINNER