Прийшла перевiрка ДПС, а документи втрачені - як діяти?

Дата: 19.05.2023 09:16

 

Верховний Суд підтримав ДПС у справі № 420/9587/20 і зазначив, що немає підстав для надання строку на відновлення втрачених документів платнику податків, якщо він не дотримався алгоритму дій при зникненні (знищенні) первинних документів.

Що ж треба робити у такому випадку? Платники податків зобов`язані зберігати документи не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності. Первинні документи та облікові регістри, що пройшли обробку, бухгалтерські та інші звітності до передачі їх до архіву підприємства, установи повинні зберігатися в бухгалтерській службі у спеціальних приміщеннях або зачинених шафах під відповідальністю осіб, уповноважених головним бухгалтером.

Якщо зникли або були знищені первинні документи, керівник повинен письмово повідомити про це правоохоронні органи і ДПС (протягом 5 днів) та наказом призначити комісію для створення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі або знищення. Далі треба провести службове розслідування, про що керівник видає наказ, яким уповноважує комісію на проведення такого. Результати роботи комісії оформляються актом, який затверджується керівником підприємства.

Платник податків повинен відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів після надходження повідомлення до контролюючого органу.

Які ще документи потрібно, щоб точно ДПС не змогла нарахувати штрафи і обійшлося без суду – розповідає адвокат Ясько ІгорЮридична компанія Winner.