Рада Євросоюзу схвалила сьомий пакет військової допомоги Україні на 500 млн. євро

Дата: 02.02.2023 18:41

Рада ЄС схвалила подальшу військову допомогу Збройним силам України. Йдеться про сьомий транш на 500 мільйонів євро та ще 45 мільйонів євро на підтримку тренувальної військової місії (EUMAM Ukraine).

Про це йдеться в повідомленні Ради Євросоюзу, пише Громадське.

Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель наголосив, що Україна має отримати всю необхідну військову техніку й підготовку, щоб захистити свої територію та народ.

"Вони (українці — ред.) не просто захищають свою країну, вони також захищають наші спільні цінності та основні принципи міжнародного права. Сьогоднішні нові заходи надсилають чітке повідомлення у вирішальний час: ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", — сказав Боррель.

Загалом із сьомим пакетом допомоги внесок Євросоюзу в межах Європейського фонду миру (EPF) становитиме 3,6 мільярда євро. Попередні транші для України в межах EPF були узгоджені 28 лютого, 23 березня, 13 квітня, 23 травня, 21 липня та 17 жовтня 2022 року.

Жозеп Боррель розповів, що додаткові 45 мільйонів євро для підтримки українських військових, які навчаються в межах EUMAM Ukraine, виділили для забезпечення необхідного нелетального обладнання та матеріалів, а також послуг для підтримки навчальної діяльності.