ЄС
Володимир Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС: що це означає?
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону з Європейським союзом.
Документ забезпечує приєднання України до спільної роумінгової зони Україна-ЄС і українці отримають послуги роумінгу в країнах ЄС у режимі "Роумінг як удома" (RLAH).
Про це повідомляє Верховна Рада.
У ЄС пропонують продовжити ще на рік тимчасовий захист для українців
Європейська комісія планує продовжити тимчасовий захист для українських шукачів притулку до березня 2026 року.
Про це повідомляє пресслужба органу.
У повідомленні Єврокомісії зазначається, що через постійні атаки росії на цивільну та критичну інфраструктуру підстави для тимчасового захисту зберігаються. А тому його дію слід продовжити ще на рік – із 5 березня 2025 року до 4 березня 2026 року.
В Нідерландах біженці будуть платити за житло, а в Польщі за захистом звернулось більше 1 тис українців за останній квартал
У Нідерландах для українських біженців планують запровадити нове правило. Працевлаштованих українців зобов'яжуть оплачувати проживання у муніципальних притулках.
Держсекретар у справах біженців Ерік ван дер Бург ініціював запровадження обов'язкових внесків від українців, які проживають у місцях прийому біженців та мають роботу. Міністерство розробляє відповідні норми для муніципалітетів, які ймовірно почнуть застосовувати до кінця цього року. Вже найближчим часом людей проситимуть робити внески у муніципалітеті Гільверсюм, але поки що на добровільній основі:
ЄС остаточно схвалив 4-річну програму підтримки України на 50 млрд євро
Рада Європейського Союзу остаточно схвалила започаткування Інструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 млрд євро на 2024 - 2027 роки.
Ukraine Facility – це унікальний інструмент з підтримки економічного розвитку та відновлення України на її шляху вступу до ЄС. В рамках Інструменту надаватиметься безпрецедентна передбачувана підтримка на основі спільно узгоджених планів і пріоритетів Урядом України та Європейською Комісією.
Європарламент проголосував за пакет допомоги Україні у розмірі €50 млрд
Європейський парламент схвалив створення фонду допомоги для України і передачу 50 млрд євро протягом чотирьох років.
Про це заявив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.
За таке рішення проголосувало 536 депутатів, 40 були "проти", 39 - "утримались".
Нагадаємо, лідери країн ЄС 1 лютого на спеціальному саміті в Брюсселі схвалили виділення Україні 50 млрд євро в рамках програми Ukraine Facility на 2024-2027 роки.
ЄС продовжив тимчасовий захист для українських шукачів притулку
Європейський Союз офіційно затвердив рішення про продовження тимчасового захисту для українців до 4 березня 2025 року.
Про це повідомляється на сайті Європейської комісії.
Рішення ухвалили з метою підтримки українців, які через війну вимушено виїхали за кордон.
У Мінреінтеграції нагадують, що 27 вересня 2023 року міністри досягли політичної домовленості щодо продовження тимчасового захисту до 4 березня 2025 року. А вже 19 жовтня рішення було прийнято офіційно.
Змінюються умови в'їзду до країн Євросоюзу: українцям потрібно буде отримувати спеціальний дозвіл
У 2024 році набудуть чинності нові правила вʼїзду до країн Європейського Союзу. Для вʼїзду до ЄС потрібно буде отримати спеціальний дозвіл на подорожі (ETIAS).
ЩО ЦЕ ЗА ДОЗВІЛ?
Дозвіл на подорож ETIAS – це нова вимога щодо в’їзду, запроваджена Європейським Союзом. Він стосується безвізових мандрівників, які в’їжджають до будь-якої з 30 країн Євросоюзу.
КОМУ ВІН БУДЕ ПОТРІБЕН?
Євросоюз та Україна домовилися про взаємне визнання судових рішень
Євросоюз зробив крок до встановлення договірних відносин з Україною з метою визнання та виконання судових рішень ЄС та України у цивільних і комерційних справах.
У 2022 році Україна ратифікувала Конвенцію про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах. Відповідно до документа, договірні відносини між Україною та ЄС будуть встановлені з 1 вересня 2023 року.