Рейтинг паспортів світу: в якій країні найсильніший паспорт та на якому місці Україна

Дата: 15.12.2023 12:57

Оновлено індекс найпотужніших паспортів у світі. Як змінився список, який паспорт на першому місці і де у рейтингу Україна.

Актуальний рейтинг оприлюднено VisaGuide, пише zakordon.24tv.ua.

На першому місці цього разу опинився паспорт Іспанії - документ визнано найсильнішим у світі.

Володарі іспанського документа можуть подорожувати без паспорта до 43 країн, без візи — до 106, а з електронним дозволом — до 11 країн світу. Традиційна віза потрібна громадянам Іспанії лише для поїздок у 18 країн із приблизно 200.

За іспанським паспортом у рейтингу йде сінгапурський. Саме він був лідером списку найпотужніших документів минулого разу. На третій позиції — паспорт Німеччини.

Перша десятка найсильніших паспортів виглядає так:

  1. Іспанія;
  2. Сінгапур;
  3. Німеччина;
  4. Італія;
  5. Франція;
  6. Нідерланди;
  7. Фінляндія;
  8. Швеція;
  9. Норвегія;
  10. Данія.

Український паспорт в цьому дослідженні розмістився на 62-му місці. А на останній 199-й позиції — паспорт Сомалі.

"Європейські паспорти, зокрема документи країн ЄС і Шенгенської зони, не даремно потрапили на верхівку списку. Сила паспортів ЄС і Шенгенської зони беззаперечна і не має собі рівних. У перших 40 позиціях індексу лише дев'ять паспортів не є європейськими", — прокоментувала рейтинг Діон Пллана, аналітик Global Travel Trends.

Всього у списку 199 країн. Силу паспорта визначають за можливостями подорожувати без віз, з електронною візою або взагалі без паспорта. За фактом, цей рейтинг показує рівень свободи пересування громадян різних країн.

Повний рейтинг найсильніших паспортів у світі за посиланням.