Розбіжність між формою та змістом процесуального звернення

Дата: 22.11.2022 16:20

ВПВС в ухвалі від 14.11.2022 у справі № 990/142/22 https://reyestr.court.gov.ua/Review/107354812 зауважила, що учасник справи має обрати одну із форм процесуального звернення до суду, яка передбачена законом і тягне відповідні заходи процесуального реагування.

Між тим, за текстом отриманого «відзиву» на апеляційну скаргу, характером та спрямованістю наведених вимог ВПВС побачила міркування, мотиви і доводи характерні для апеляційної скарги.

Тобто особа звернулася до суду з письмовим зверненням, яке за змістом має ознаки апеляційної скарги, що виражає його негативне ставлення до оскарженого судового рішення і є обов`язковим приводом для розгляду, але за формою, назвою та порядком подання відносить його до іншого виду заяви по суті справи, яка здебільшого відображає оцінні судження щодо доводів апеляційної скарги.

Оскільки заявник допустив розбіжність між формою та змістом свого письмового процесуального звернення до суду, це унеможливлює його рух до усунення означених в ньому недоладностей - має уточнити і обрати одну із форм звернення до суду, яка відображає його бажання та волю щодо оспореного рішення суду першої інстанції.

Для усунення зазначених недоліків (недоробків) заявник має надісилати до суду письмове процесуальне звернення по суті справи, яке може бути або приводом для перегляду судового рішення (апеляційна скарга), або виражати ставлення учасника справи до апеляційної скарги (відзив).

Адвокат Михайло Гуцал