РРО

Діяльність без державної реєстрації та РРО - перевірки ФОП: відео - роз'яснення адвоката

Дата: 17.10.2023 09:24

Продовжуємо розповідати про перевірки ФОП. Адже податкова наразі ретельно досліджує та перевіряє діяльність підприємців, у тому числі через соціальні мережі Facebook, Instagram та інші інтернет майданчики.

Чому у 2024 році всіх таксистів будуть штрафувати (відео)

Дата: 13.10.2023 19:48

Приводом для багатьох публікацій в інтернеті на цю тему став лист пресслужби Державної податкової служби України, опублікований 15 вересня 2023 року, яким зокрема зазначено, що він стосується суб'єктів господарювання, які надають послуги таксі.

Таксисти мають встановити касові апарати і видавати фіскальні чеки, – податкова служба

Дата: 11.10.2023 09:44

Державна податкова служба опублікувала інфографіку - роз’яснення, де зазначається, що українські таксисти мають встановити реєстратори розрахункових операцій (РРО) або програмні РРО.

У пресслужбі ДПС наголосили, що з 1 жовтня завершилась дія норми, яка звільняла підприємців від відповідальності за відсутність РРО.

Нестворення або неналежне зберігання контрольної стрічки ПРРО/РРО: яка відповідальність?

Дата: 05.10.2023 13:46

Платники податків, які здійснюють розрахункові операції в готівковій/безготівковій формі продаючи товари/надаючи послуги у сфері торгівлі, громадського харчування тощо зобов'язані створювати контрольні стрічки та зберігати їх - так проголошує п. 10 ст. 3 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995 року. Податкова пояснила, яка відповідальність передбачена за не надруковану чи не створену контрольну стрічку.

Як інтернет-магазинам видавати фіскальні чеки: пояснення податкової

Дата: 29.09.2023 11:36

У пресслужбі Державної податкової служби України оприлюднили приклади алгоритму дій продавців у частині виконання обов’язку щодо формування та видачі фіскальних касових чеків покупцям при торгівлі в мережі Інтернет.

Так, незалежно від способу доставки та за умови повної попередньої оплати покупцем за реквізитами поточного рахунку продавця застосування РРО/ПРРО для нього є необов’язковим.

У всіх інших випадках слід враховувати, що якщо:

Відповідальність за порушення використання РРО: хто звільняється від штрафів на період війни?

Дата: 29.09.2023 09:32

Відповідно до чинного законодавства України, починаючи із 01.01.2022 р. втратили дію пільги щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або програмних РРО, а тому ФОП (крім платників єдиного податку першої групи) при здійснені розрахунків за товари (послуги) зобов’язані застосовувати РРО або програмні РРО на загальних підставах.

Відповідальність за відсутність РРО: хто звільняється з 1 жовтня?

Дата: 24.09.2023 14:22

Починаючи з 01 жовтня 2023 року суб'єкти господарювання звільняються від відповідальності за вчинені ними порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами (крім порушень порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів), вчинені ними при продажу товарів, наданні послуг на:

Торгівля в мережі інтернет: як правильно видати чек (відео)

Дата: 18.09.2023 09:30

У сучасному світі підприємці просувають товар у тому числі у соцімережах та Інтернеті, адже це зручно і для продавця, і для покупців. Разом з тим, виникає питання - фізичного контакту з покупцем немає, як же тоді дотриматися закону під час формування та видачі фіскальних касових чеків?

Незалежно від способу доставки та за умови повної попередньої оплати покупцем за реквізитами поточного рахунку продавця застосування РРО/ПРРО для нього є необов'язковим.

Який алгоритм видачі чеків, якщо доставка товару здійснюється:

Перевірки підприємців, які працюють з РРО: з 1 жовтня повертаються штрафи за порушення роботи з касовими апаратами

Дата: 25.08.2023 08:32

З 1 жовтня 2023 року в Україні повертаються штрафи для підприємців, які працюють з касовими апаратами.

Про це розповіли в одному з обласних управлінь ДПС.

Зокрема, йдеться про набуття чинності змін до закону України №3219 про обов’язок суб’єктів господарювання застосовувати у своїй роботі реєстратори розрахункових операцій.

Підписка на РРО