СБУ викрила колишнього заступника Міністра оборони України на розтраті майже 1 млрд грн

Дата: 06.11.2023 16:43

Слідчі та військові контррозвідники СБУ зібрали докази злочинної діяльності ексзаступника Міністра оборони України, який займав цю посаду із 2021 по 2023 роки. Він підозрюється у розтраті державних коштів на майже 1 млрд грн.

Як повідомляють ЗМІ йдеться про ексзаступника Міністра оборони України В’ячеслава Шаповалова.

За матеріалами справи, у 2022 році цей посадовець, вступивши у змову зі своїми підлеглими, здійснив закупівлю неякісної військової форми у приватної компанії на майже 1 млрд грн. 

Слідством встановлено, що військові ЗСУ не можуть використовувати вказану форму, оскільки вона непридатна для експлуатації в холодну пору року в умовах ведення інтенсивних бойових дій.

На підставі зібраних матеріалів слідчі СБУ повідомили колишньому заступнику Міністра про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
  • ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).

За такими ж статтями повідомлено про підозру його спільнику – колишньому виконуючому обов’язки директора Департаменту державних закупівель Міноборони.

Наразі обидва зловмисники знаходяться під вартою, їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років із конфіскацією майна.