СБУ викрила у Вінниці групу посадовців військової медкомісії та лікарів, які наживалися на ухилянтах

Дата: 28.08.2023 12:23

Контррозвідка СБУ спільно з Нацполіцією ліквідувала у Вінниці чергову масштабну схему нелегального виїзду за кордон громадян призовного віку.

Як зазначили у Службі безпеки було затримано організатора оборудки – посадовця місцевого лікувально-діагностичного центру, який залучив до незаконної діяльності більше ніж 10 осіб, серед яких чиновників обласної ВЛК.

За гроші організатор схеми пропонував потенційним призовникам уникнути мобілізації та втекти за кордон на підставі фіктивних документів про непридатність до військової служби за станом здоров’я.

Вартість таких «послуг» оцінювалась від 3 до 10 тис. доларів США, в залежності від «складності» діагнозу і терміновості його «встановлення».

Після отримання «замовлення» підозрюваний звертався до своїх спільників з місцевої військової медкомісії, які фальсифікували медичні висновки про стан здоров’я їхніх клієнтів. Таким чином вони створювали формальну підставу для «списання» ухилянтів з військового обліку і зняття відповідних обмежень щодо виїзду за кордон.

Співробітниками СБУ було встановлено понад 200 епізодів злочинних дій з боку організатора схеми та його спільників.

Правоохоронці затримали головного фігуранта – посадовця лікувально-діагностичного центру «на гарячому» під час передачі йому нової суми неправомірної вигоди.

При обшуках в автомобілі, а також за місцем роботи і проживання затриманого було виявлено:

  • гроші, одержані корупційним шляхом;
  • документи, чорнові записи і комп’ютерну техніку із доказами незаконної діяльності.

Затриманому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), а також вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій фігуранта за ч. 2 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Фото СБУ:

123447