Середній термін проведення експертизи у судового експерта, який не працює в державній спеціалізованій експертній установі

Дата: 24.03.2023 19:33

Середній термін проведення експертизи у судового експерта, який не працює в державній спеціалізованій експертній установі, встановлюється експертом або керівником експертної установи яка забезпечує організацію проведення дослідження. Згідно з Процесуальним Законодавством, такий термін не повинен перевищувати 90 календарних днів.

Однак, у разі значного завантаження експерта, коли у нього на виконанні одночасно понад десять експертиз, більший розумний строк може бути встановлений за письмовою домовленістю з органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів. Час попереднього вивчення матеріалів не повинен перевищувати 15 робочих днів.

Якщо орган (особа), який призначив експертизу, відмовляється від погодження запропонованого розумного строку проведення експертизи, то матеріали справи повертаються з пропозицією призначити експертизу іншим суб'єктам судової експертної діяльності, які визначені у статті 7 Закону України "Про судову експертизу".

У разі невиконання клопотань експерта щодо надання додаткових матеріалів, несплати вартості експертизи протягом 45 календарних днів з дня направлення клопотання в порядку, передбаченому чинним законодавством, незабезпечення прибуття експерта, безперешкодного доступу до об'єкта дослідження, а також належних умов для його роботи (учинення перешкод з боку сторін, що беруть участь у справі, в обстеженні об'єкта), матеріали справи повертаються органу (особі), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), із зазначенням мотивованих причин неможливості її проведення.

Якщо закінчення встановленого строку проведення експертизи припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається наступний за ним робочий день.

Таким чином, строк проведення експертизи в кожному конкретному випадку є індивідуальним.

Союз експертів України