Шахраї пропонують фейкові виплати українцям: як не стати жертвою обману

Дата: 02.08.2022 08:33

Шахраї продовжують пропонувати фейкові виплати українцям, для чого створюють телеграм-канали, які виглядають, як банківські або канали міжнародних організацій.

Аферисти пропонують оформити грошову допомогу від країн ЄС, ОНН, банків, Дії та навіть НАТО. І цей перелік невичерпний. У таких каналах шахраї можуть розміщувати фішингові посилання на сайти, де можна начебто оформити таку виплату.

Про шахрайські схеми та як від них уберегтись розповідає Financial Literacy Ukraine.

Як шахраї привласнюють чужі кошти?

Під приводом оформлення виплати просять повідомити секретну інформацію:

  • пін-код до картки;
  • трьохзначний номер на звороті картки;
  • термін дії картки тощо.

Також Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA інформує, що у соціальній мережі Facebook виявлено низку шахрайських сторінок, що містять посилання на так званий Єдиний Компенсаційний Центр Повернення Невиплачених Грошових Коштів.

На згаданому ресурсі пропонується надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж, в результаті чого дані платіжної картки будуть скомпрометовані.

Як уникнути шахрайства?

  1. Отримуйте інформацію з офіційних джерел.
  2. Не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Про те, як відрізнити шахрайський сайт від справжнього, читайте за посиланням: http://surl.li/cnqlj

Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті, негайно заблокуйте картку через інтернет-банкінг або зателефонуйте до банку за номером, вказаним на звороті картки.

Нікому не повідомляйте пін-код до картки, три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів.

Більше інформації про шахрайські схеми у період воєнного стану в Україні можна дізнатися на спеціальному порталі Національного банку України за посиланням:

https://promo.bank.gov.ua/fin-defense/#section-31