ЯКЩО В ДЕНЬ КУПІВЛІ СПІЛЬНОЇ КВАРТИРИ, МАМА ПОЗИВАЧА ПРОДАЛА СВОЮ КВАРТИРУ І НІБИ ПОДАРУВАЛА КОШТИ ДЛЯ КУПІВЛІ КВАРТИРИ ДОЧЦІ, ТО КВАРТИРА ВСЕ РІВНО Є СПІЛЬНОЮ ВЛАСНІСТЮ ПОДРУЖЖЯ.
Постанова Верховного Суду у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду: Литвиненко І. В. (суддя-доповідач), Грушицького А. І., Петрова Є. В., від 05 вересня 2023 року у справі № 750/8940/21
https://reyestr.court.gov.ua/Review/113299728
Особа звернулася до суду з позовом до суду в якому просила визнати особистою приватною власністю квартиру, яка придбана в шлюбі.
Свої позовні вимоги обгрунтовувала тим, що за час шлюбу, за кошти, які подаровані її матір'ю, вона набула право власності на квартиру. Продаж квартири її матері та купівля спірної квартири відбулися в один день та в одного нотаріуса, жодних коштів на придбання квартири відповідач не надавав та не надає і по сьогоднішній день, а тому спірна квартира є виключно її приватною власністю.
Відповідач заперечував дану обставину тим, що факт придбання квартири саме як об'єкта спільної сумісної власності зафіксований у договорі купівлі-продажу квартири, що посвідчений нотаріально. Кошти на квартиру сторони відкладали спільно. На час купівлі квартири він мав стабільну роботу, де працював близько 10 років, мав постійний дохід. Крім того, частину коштів на придбання вказаної квартири надали його батьки, які вони заощаджували протягом 6 років. Після придбання квартири він самостійно утримував сім`ю, адже дружина на той час не працювала, перебувала у відпустці по догляду за дитиною.
Суд першої та другої інстанції у задоволенні даної позовної вимоги відмовив. Верховний Суд залишив дані рішення суду в силі і відмовив у задоволенні касаційної скарги. Щодо твердження позивача, що кошти для купівлі квартири були були подаровані його мамою з коштів за продаж її квартири, то Верховним Судом зокрема зазначено, саме по собі посилання на те, що спірна квартира була придбана за подаровані позивачу кошти про, що свідчить укладення обох договорів купівлі-продажу квартир в один і той самий день, на одну і ту саму суму та у одного і того ж нотаріуса, не є достатнім фактом сплати позивачем особистих коштів за придбану у шлюбі квартиру.