Військовозобов'язані громадяни в Україні зобов'язані вчасно повідомляти територіальні центри комплектування (ТЦК) про зміни у своїх персональних даних, таких як місце проживання, номер телефону та електронна адреса. За невиконання цього обов'язку передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень.
Юрист Дмитро Франчук розповів, як буде відбуватися стягнення штрафів з тих, хто ніде не працює або не має власного майна.
Про це пише "РБК-Україна".
Зокрема, у разі відсутності офіційного працевлаштування у порушника мобілізаційного законодавства ТЦК мають право перевірити наявність у нього банківського рахунку. Якщо там буде необхідна сума, то штраф можуть списати звідти. Якщо коштів на рахунку не виявиться, то співробітники ТЦК будуть змушені звернутись до суду з метою стягнення штрафу з майна боржника.
Франчук пояснив, що виконавча служба може застосувати примусове виконання рішення суду, наклавши арешт на майно боржника. Зокрема, мова йде про транспортні засоби, нерухомість та інші цінності. Відсутність майна, яке можна арештувати, може ускладнити процес, але ситуація не безвихідна, навіть якщо арешт банківських рахунків не дав результату.
Виконавча служба має можливість також обмежити деякі права боржника. Наприклад, може бути введено обмеження на виїзд за кордон до моменту погашення заборгованості.
Якщо боржник отримує соціальні виплати, виконавча служба також може накласти на них стягнення. Види виплат, які захищені законодавством, котрі не можуть бути стягнені:
- допомога на дітей;
- пенсії за віком;
- інші соціальні виплати, які не можуть бути арештовані.
У випадку, коли жоден із цих методів не дає результату, суд може призначити боржнику громадські роботи як альтернативу грошовому штрафу. Таке можливо, коли людина не має офіційного доходу або власності.