Компанія Гугл нарешті представила оновлення популярного веббраузера Chrome. Тож, 121 версія відомого продукту вже має три корисні функції, які працюють на базі ШІ. На даний час, вони працюватимуть на пристроях Windows та macOS, але згодом, їх адаптують під запуск на Андроїд.
Як зазначається на blog.google, у новому випуску браузера залучено експериментальні опції генеративного ШІ. Вони мають на меті зробити вебсерфінг простішим та ефективнішим, зберігаючи персоналізовані можливості. А, якщо потрібно відволіктися, можна подивитися рейтинг казино https://rcgroup.com.ua/onlajn-kazyno-z-vyvodom-groshej-na-kartu/, де містяться ліцензовані проєкти з підтримкою виведення призів на картку.
Доступність нових функцій та якими вони будуть
В офіційному блозі Google повідомляється, що новітні функції ШІ спершу будуть доступними для мешканців США, а згодом і інших країн. Також, поки що, до них не матимуть доступу корпоративні та освітні облікові записи. Серед цих функцій:
- Швидке впорядкування верхніх вкладок залежно від їхнього змісту (корисне за потреби мати кілька відчинених сайтів під час роботи);
- Генерація та встановлення шпалер до головної сторінки Chrome за обраним стилем;
- Допомога у складанні пошукових запитів, повідомлень або електронних листів з боку чатбота Gemini.
Перший інструмент створюватиме автоматичні пропозиції щодо вкладок у Tab Organizer Chrome. На додаток, браузер запропонує відповідні назви та смайли до нових вкладок. Щодо створення шпалер, ця можливість спочатку була доступна для власників Android 14 і Pixel 8. Тепер, нею можуть скористатися люди, у яких встановлено Хром. А, функція допомоги у написанні тексту стане у пригоді, якщо потрібно, наприклад висловити власну позицію у відео або на форумі.
Активація оновленого функціонала
Щоб мати можливість генерувати зовнішній вигляд браузера, потрібно перейти на сторінку “нова вкладка”. Там треба обрати зміну теми та натиснути на “створення за допомогою ШІ”. Тепер, щодо автоматичного групування вкладок. У цьому разі, достатньо правою кнопкою миші натиснути на будь-яку вкладку та обрати “організацію схожих вкладок.
І, нарешті, генератор тексту, який матиме змогу допомогти, наприклад, у створенні грамотних послань у месенджерах. Його остаточне впровадження у Хром завершиться лише у лютому 2024 року. З цієї причини, користувачі матимуть можливість скористатися ним трохи згодом.
Бета-версія оновлення вже має дві перших функції. Але, наразі їх можна увімкнути лише через прихований пошук за запитом chrome://flags. При цьому, пошуковий запит потрібно робити зі словами: artificial intelligence або ai.