SQUAD – інструмент для виявлення російського сліду: доступ надано державним розслідувачам

Дата: 05.12.2022 12:15

Україну підтримує весь світ: допомагає державі, сприяє українцям за кордоном, йде назустріч українському бізнесу. Підтримку світу відчула і компанія LIGA ZAKON, яка одразу після повномасштабного вторгнення розпочала низку переговорів із зарубіжними колегами. Та вже за декілька місяців змогла укласти угоди для отримання інформації з міжнародних реєстрів.

Що відбулося далі?

За невеликий період часу, після перемовин, компанія інкорпорувала до власної ІТ-платформи LIGA360 інформацію з найбільшої бази даних компаній у світі, завдяки чому було розроблено pro-bono проєкт SQUAD для виявлення російських і білоруських санкційних активів та осіб. Інструмент містить дані з понад 85 країн світу, 140 юрисдикцій та 53 санкційних реєстрів.

Навіщо Україні інформація з міжнародних реєстрів?

Загалом, інформація з державних реєстрів містить, зокрема, дані компаній: деталі про їх керівництво, власників і бенефіціарів тощо, що допомагає налагоджувати зв’язки між підсанкційними компаніями, токсичними особами й активами, які співпрацюють з окупантом, та інших ворожих осередків, що підтримують агресію в Україні та спонсорують тероризм на нашій землі.

Тому SQUAD у LIGA360 дає змогу здійснити повну перевірку компанії, а саме: бачити інформацію великої кількості країн, юрисдикцій і дані про пов'язаних із компанією осіб (executive officers) із переважної більшості регіонів світу на єдиній платформі; моніторити зміни в інформації про компанії, що цікавлять; будувати зв’язки, виявляти ризики, зокрема з бізнесом чи особами з рф і рб та підсанкційними компаніями; та й узагалі, бачити повне досьє бізнесу, який цікавить.

Хто може отримати доступ до проєкту SQUAD?

Перший pro-bono реліз SQUAD презентовано до Дня Незалежності України для державних органів. Наразі проведено низку презентацій та надано доступ до продукту представникам державних відомств, які безпосередньо здійснюють розслідування.

Продукт містить досить глибоку й конфіденційну інформацію, тому задля убезпечення нашої держави доступ до продукту обмежено, його надають лише після перевірки й ідентифікації.

Програму постійно вдосконалюють і доповнюють різними даними з усіх наявних баз та реєстрів, аби державні органи України могли ще ефективніше використовувати систему для оперативних дій, які допоможуть нашій державі.

Працюємо на перемогу разом!