Судді-колаборанти: у Реєстрі держзрадників Руху ЧЕСНО понад 100 представників Феміди

Дата: 16.05.2022 18:20

Рух ЧЕСНО створив Реєстр держзрадників де на даний час вже понад 100 суддів-колаборантів, частина з яких пішли на співпрацю з окупантами ще в 2014 року, а частина вже після повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

Станом на 16 травня у Реєстр внесено 105 суддів.

Створення цієї категорії колаборантів відбулось завдяки співпраці Руху ЧЕСНО та Фундації DEJURE.

З-поміж одіозних суддів є, наприклад, Ігор Кудрявцев, який розглядав справу щодо держзради ексочільника фракції “Партії регіонів” Олександра Єфремова, якого називали “батьком ЛНР”. Так от Кудрявцева наразі звинувачують в тому, що він перейшов працювати в “районний суд ЛНР”. Загалом судді мають особливу систему “корисних” зв’язків на різних рівнях і тому правоохоронцям набагато складніше розслідувати такі справи, а нам — отримувати та перевіряти таку інформацію. Але тим не менше маємо вже понад 100 прізвищ у Реєстрі, і дані про ще кілька сотень суддів-колаборантів зараз нами опрацьовуються і після перевірки стануть публічними”, — розповіла лідер Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

У Фундації зазначили, що є випадки, коли судді не просто стають колаборантами, а ще і активно вербують своїх колег.

Так, на Харківщині голова Вовчанського районного суду Ірина Уханьова ще наприкінці лютого пропонувала колегам працювати за законами країни-агресора. Колаборантка пропонувала суддям отримати по 10 000 рублів “грошової допомоги” і зазначала, що військові росії нібито не несуть для суддів жодної загрози. Інформацію про таких зрадників дуже важливо систематизувати в Реєстрі, щоби не допустити їхнього повернення у судову систему України чи балотувань до органів влади”, —  розповіла керівник комунікацій Фундації DEJURE  Юлія Решітько. 

Крім суддів у Реєстрі держZрадників також зібрана інформація про політиків, правоохоронців, представників органів виконавчої влади та журналістів, які просували проросійську пропаганду або пішли на співпрацю з росією після її повномасштабного вторгнення в Україну.

Рух ЧЕСНО зазначає, що для перевірки інформації про потенційних учасників списку вони співпрацюють з правоохоронними органами, НАЗК та громадськими організаціями, серед яких, крім Фундації DEJURE, зокрема й Антикорупційний штаб.

Рух ЧЕСНО закликає усіх, хто має інформацію про колаборантів та зрадників повідомляти її на пошту info@chesno.org або через форму за посиланням: https://bit.ly/Zradnyky.