Новий закон про повернення із СЗЧ: ключові аспекти
Ключові аспекти нового закону, який регулює повернення військовослужбовців із самовільного залишення частини (СЗЧ).
Які кроки необхідно зробити для офіційного повернення до служби?
Ключові аспекти нового закону, який регулює повернення військовослужбовців із самовільного залишення частини (СЗЧ).
Які кроки необхідно зробити для офіційного повернення до служби?
Розпочинаючи ще з часів АТО в Україні серед військовослужбовців фіксують випадки самовільного залишення частини. Деяким справам вже близько 10 років.
Про це розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі Ранок.LIVE.
Військовослужбовці, які під час дії воєнного стану вперше самовільно залишили місце служби або вчинили дезертирство до 1 січня 2025 року мають добровільно повернутися на військову службу - в цьому випадку вони звільняються від кримінальної відповідальності.
Про це в ефірі «Суспільного» зазначив начальник відділу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора Саіян Сєвак.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє військовослужбовцям повертатися на службу після першого випадку самовільного залишення військової частини або дезертирства.
Про це зазначається на сайті Кабміну.
Йдеться про зміни до статті 24 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" (законопроект №12095).
Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 12095 про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертирував.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк, зазначивши, що за документ в цілому проголосувало 253 депутати.
Документ, зокрема передбачає наступні положення:
ДБР проводить роботу щодо виявлення та повернення на службу бійців, які вперше самовільно залишили свої частини. Зокрема, цьому сприяють нещодавні зміни до Кримінального Кодексу України, які дозволяють судам ухвалювати відповідні рішення.
Про це повідомляють у Бюро.
Так, лише у жовтні за матеріалами ДБР суди у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях винесли близько сотні рішень не ув’язнювати військових, а дозволити їм повернутися на службу.
Існує значна тенденція на збільшення випадків самовільного залишення військових частин (СЗЧ), а також дезертирства і невиконання наказів командирів.
Про це зазначив Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, передає Укрінформ.
З початку повномасштабної війни в Україні офісом Генпрокурора було зареєстровано майже 60 тисяч кримінальних проваджень за фактом самовільного залишення частини (СЗЧ) і близько 30 тисяч щодо дезертирства.
Про це йдеться у матеріалі Української правди.
Працівники ДБР затримали військовослужбовця 56 ОМПБр Сергія Гнезділова, який самовільно залишив військову частину і повідомив про це в соцмережі 21 вересня.
За фактом публікацій у ЗМІ Донецька спецпрокуратура у сфері оборони Східного регіону відкрила провадження щодо дезертирства військовослужбовця та доручила розслідування ДБР.
У бригаді також було призначено службове розслідування, за результатами якого визнали, що військовий «вчинив дії, які містять ознаки кримінального правопорушення».
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про декриміналізацію СЗЧ та дезертирства, якщо це сталося вперше і військовослужбовець вирішив повернутися на службу.
АрміяInform розповідає, кого з бійців можуть звільнити від відповідальності та що для цього потрібно зробити.