земля

Отказ в получении разрешения на разработку проекта землеотвода

Отказ в получении разрешения на разработку проекта землеотвода при наличии нескольких претендентов на землю

Адвокат Морозов

Користування земельними ділянками - які зміни відбулися?

Дата публікації: пт, 07/31/2020 - 13:00

 

Окремі положення Закону України № 340-IX набрали чинності, і Мін’юст роз’яснив, які зміни відбулися в регулюванні суспільних відносин, пов'язаних з користуванням земельними ділянками – праві оренди, емфітевзису та суперфіцію.

Основні зміни:

▪️ встановлення на законодавчому рівні двох типів договорів користування: договору користування на певний строк та договору користування на певний строк з умовою про його поновлення;

За якої умови одному з власників виділять землю для обслуговування будинку

Дата публікації: ср, 07/29/2020 - 22:31

 

Земельна ділянка може надаватися для обслуговування житлового будинку, незалежно від кількості співвласників такого будинку, але при дотриманні однієї умови

Земельна ділянка може надаватися для обслуговування житлового будинку (цілого) окремо кожному власнику незалежно від кількості співвласників такого будинку, але лише у разі, якщо будинок розділено на окремі домоволодіння, які мають окрему адресу.

В Украине вырастут штрафы за загрязнение с/х земель

Дата публікації: пн, 07/27/2020 - 23:17

Депутаты Верховной Рады приняли в первом чтении законопроект об управлении отходами. Согласно проекту закона, предполагается увеличение штрафов за засорение и загрязнение сельскохозяйственных и других земель.

Документ предусматривает уплату штрафа, гражданами, совершившими подобные нарушения, в размере от 100 до 400 необлагаемых минимумов доходов граждан. Для предпринимателей штраф будет еще больше: от 250 до 500 минимумов.

Таким образом, за загрязнение сельскохозяйственных и других видов земель, граждане могут заплатить до 6800 гривен штрафа.

Місцевим радам хочуть ускладнити прийняття рішень із земельних питань

Дата публікації: пн, 07/27/2020 - 22:55

 

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розпорядження землями комунальної власності» № 3801 від 07.07.2020 р.

Законопроєктом пропонується запровадити прийняття рішень місцевої ради з питань розпорядження земельними ділянками комунальної форми власності більшістю у дві третини від загального складу ради.

 

Проаналізувавши текст законопроекту, Асоціація міст України висловлює такі зауваження :

Працівникам сільгосппідприємств по земельному паю: ухвалено законопроєкт щодо розпаювання державних земель

Дата публікації: пн, 07/20/2020 - 12:58

 

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект № 3012-2, яким пропонується встановити порядок приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій та надати право працівникам таких підприємств на одержання земельної частки (паю).

 

Правом на безоплатну приватизацію землі скористався кожен сотий українець - голова Держгеокадастру

Дата публікації: пт, 07/17/2020 - 11:19

 

Про це на пресконференції розповів голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко, повідомляє Укрінформ.

Змінюються правила одержання земельних ділянок (паїв) - прийнято відповідний законопроект

Дата публікації: ср, 07/15/2020 - 19:26

 

Планується, що не менше 40% сільгоспземель будуть передаватися в оренду на земельних торгах, ще 20% будуть надавати учасникам бойових дій

Парламентом прийнято за основу законопроект № 3012-2 щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю).

відео / фото