перевірки

Податкові перевірки в 2021 році: що чекати бізнесу після закінчення мораторію

Дата публікації: чт, 05/13/2021 - 16:06

 

В Україні майже весь 2020-й рік діяв мораторій на податкові перевірки до 2021 року. Бізнес в цілому звик до такої ситуації, тому фактично перестав «боятись» податкового органу, та протягом останнього часу не отримував ані запитів, ані запрошень, ані будь-яких «привітів» від фіскального органу. Деякі компанії бачили себе в списках на планові податкові перевірки, але розуміли, що час грає на їхню користь і перевірка може бути відкладена у зв’язку карантином та введеними обмеженнями.

Податкові перевірки: зміни у порядку дотримання принципу "витягнутої руки"

Дата публікації: пт, 04/30/2021 - 11:29

 

Мінфін наказом від 15.01.2021 р. № 16 у новій редакції виклав Порядок проведення перевірки з питань дотримання платником податків принципу "витягнутої руки". Нова редакція набрала чинності 6 квітня 2021 року. Перевірка є документальною позаплановою та проводиться за наявності підстав, визначених пп.пп. 39.5.2.1, 78.1.2, 78.1.5, 78.1.14-78.1.16 ПКУ.

Тривалість перевірки дотримання принципу "витягнутої руки" не повинна перевищувати 18 місяців.

 

Відбір пояснень, фото/відеофіксація, доступ у приміщення, інвентаризація та інші «Фішки» фіскалів при виїзних перевірках

Дата публікації: вт, 04/27/2021 - 16:47

 

Відбір пояснень, фото/відеофіксація, доступ у приміщення, інвентаризація...

Це ті улюблені інструменти співробітників податкових органів, які вони дуже часто використовують з метою отримання додаткової доказової бази ... і відповідно в ході яких дуже часто припускаються помилки з боку платників податків!

 

1.  ВІДБІР ПОЯСНЕНЬ У ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ/СПІВРОБІТНИКІВ

ПИТАННЯ: чи мають податківці право та чи можна «зберігати мовчання»?

Кого можуть перевіряти контролюючі органи у період карантину - роз'яснення Держрегулятора

Дата публікації: ср, 04/07/2021 - 11:44

 

На численні звернення представників підприємницької громадськості до Державної регуляторної служби України із запитанням щодо дії заборони на проведення планових перевірок суб’єктів господарювання органами державного нагляду (контролю) під час карантину, служба надала наступні роз'яснення.

Допуск контролюючих органів до проведення перевірок: нюанси

Дата публікації: пн, 03/29/2021 - 22:46

 

Посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених ПКУ, та за умови пред'явлення або надіслання документів:

Про перенесення перевірок у зв'язку із відсутністю на роботі посадових осіб підприємства

Дата публікації: сб, 03/27/2021 - 11:27

 

ГУ ДПС у Луганській області надало наступне роз’яснення щодо того, чи переносяться терміни проведення документальних планових, позапланових та фактичних перевірок у зв’язку із хворобою, відпусткою або відрядженням посадових осіб юридичної особи:

Відповідно до ст.92 ЦК України юридична особа набуває цивільних прав та обов’язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.

ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖПРАЦІ - 2021: перелік документів + корисні поради

Дата публікації: ср, 03/24/2021 - 12:18

 

Партнер Консалтингової компанії "ADA Group" Андрій Тамошюнас надав поради в разі проведення перевірки Держпраці.

 

Стосовно об’єму документів

Рада встановила адмінштраф за недопуск інспекторів праці до перевірок щодо трудових відносин

Дата публікації: пт, 03/19/2021 - 10:44

 

Рада ухвалила Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення".

 

Прийнятими змінами:

- розмежовано державний, внутрішній та громадський контроль за додержанням законодавства про працю;

- уточнено підстави для притягнення до відповідальності за недопущення до проведення перевірки, створення перешкод у її проведенні;

Законність перевірки Держпрацею за зверненням податкового органу

Дата публікації: ср, 03/17/2021 - 17:12

 

Проведення Держпрацею позапланової перевірки за зверненням юридичної особи (в т.ч. податкового, пенсійного органу, поліції, міськради і т.і.) законодавством не передбачено

 

Масові перевірки та відміни пенсій і субсидій: хто може залишитись без грошей?

 

 

В Україні стартують масові перевірки отримувачів пенсій та субсидій, його буде проводити міністерство фінансів, а звіти будуть передаватись в міністерство соціального захисту. Хто і по яким причинам ризикує втратити виплати.

 

Народна Думка

відео / фото галерея