Трагедія у Дніпрі: російська протикорабельна ракета влучила у багатоповерхівку - багато жертв

Дата: 15.01.2023 10:29

14 січня під час чергового масованого обстрілу росією України одна з ракет влучила у дев'ятиповерховий житловий будинок у Дніпрі, повністю обваливши його частину. За останніми даними загинула 21 людина, серед яких - дитина.

Про кількість загиблих на ранок 15 січня повідомив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Також  він додав, що поранено 73 особи, з них - 14 дітей. Врятовано 38 осіб, з них - 6 дітей. Розшукується 35 людей.

1
фото VALENTIN REZNICHENKO\TELEGRAM
1
фото Арсен Дзодзаєв/hromadske

Представник ВПС України Юрій Ігнат заявив, що це була російська ракета X-22, випущена бомбардувальником Ту-22М3.

"Ракета з бойовою частиною 950 кілограмів, яку називають "вбивцею авіаносців", призначена для знищення саме авіаносних груп у морі, вона може оснащуватися ядерною частиною. І такою ракетою б'ють по густонаселеному місту, де люди, жінки, діти", - сказав він в ефірі національного телемарафону в суботу ввечері.

Також Ігнат зазначив, що росія вже застосовувала ракети X-22 під час обстрілів України, зокрема така ракета потрапила кілька місяців тому у торговий центр "Амстор" у Кременчуці де загинули та зникли безвісти 22 людини.

Ракета Х-22 "Буря" (за класифікацією НАТО - AS-4 Kitchen - "Кухня") - це надзвукова крилата протикорабельна ракета повітряного базування великої дальності. Перша її модифікація надійшла на озброєння радянської армії ще 1968 року.

Цю ракету називають "вбивцею авіаносців", оскільки спочатку вона розроблялася для ураження саме цих цілей.

Оновлена інформація від ДСНС:

Станом на 18:00 15 січня врятовано 39 осіб (з них 6 дітей), загинуло 29 осіб (з них 1 дитина), за уточненою інформацією травмовано 75 осіб (з них 14 дітей), отримано 44 повідомлення про безвісно зниклих осіб (з яких перебування 11 осіб встановлено, доля 33 осіб з'ясовується).

Оновлено:

Станом на 17 січня розбір завалів і пошуково-рятувальну операцію завершено - повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Відомо про 45 загиблих, серед яких 6 дітей. Із травмами різних ступенів тяжкості – 79 осіб, серед них 16 дітей. Загалом у цій багатоповерхівці проживало близько 1700 осіб. У будинку пошкоджено 230 квартир, повністю зруйновано – 72.