трудові відносини

В Україні почали діяти нові правила працевлаштування іноземців та осіб без громадянства

Дата: 22.11.2022 16:08

15 жовтня набрав чинності Закон України №2623-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном», який був прийнятий Верховною радою 21.09.2022.

Цим Законом вносяться зміни до Закону України «Про зайнятість населення» та Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Що зміниться для іноземців

Оновлено розмір штрафів за порушення трудового законодавства

Дата: 09.11.2022 10:56

Попри воєнний стан співробітники Держпраці можуть перевіряти роботодавців на дотримання вимог законодавства про організацію трудових відносин під час війни, зокрема в частині оформлення та звільнення працівників.

Які наслідки матиме виявлене порушення, розповідає Юридичний порадник для ВПО.

Посилення захисту роботодавців та працівників: деталі закону «Про колективні угоди та договори»

Дата: 09.10.2022 16:30

З ухваленням та набуттям чинності урядового законопроєкту «Про колективні угоди та договори» наймані працівники та роботодавці отримають більш сучасні та дієві інструменти для ведення соціального діалогу, захист сторін колективних угод буде посилено.

Так вважають у Міністерстві економіки України.

Проєкт Закону України «Про колективні угоди та договори» Верховна Рада проголосувала за основу у першому читанні.

Трудові відносини у спрощеному режимі на період воєнного стану

Дата: 09.09.2022 19:15

З 19.08.2022 року та на період воєнного стану дозволяється застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин у відповідності до змін, внесених до КЗпП України Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» № 2434-IX від 19.07.2022 року.

Умови для застосування спрощеного режиму:

Чи може працівник, який уклав трудовий договір з нефіксованим робочим часом, працювати на іншій роботі?

Дата: 25.08.2022 19:32

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Відповідно до норм статті 21-1 КЗпП роботодавець не може забороняти або перешкоджати працівникові, що виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, виконувати роботу за іншими трудовими договорами.

IT Контракт з іноземним клієнтом: правила та тонкощі складання

Дата: 23.08.2022 09:28

Контракт – це основа діяльності та отримання прибутку будь-якої компанії, особливо ІТ сектору. Всі починають з малого, але всі мріють про величезні за масштабом та вартістю контракти. Враховуючи, що IT контракт – це документ, від якого залежить подальша співпраця з клієнтом та по суті отримання доходу, його правильне складання та формулювання є запорукою успіху.

В IT контракті передбачаються основні права та обов’язки всіх сторін, започатковується механізм дій в тій чи іншій ситуації, встановлюються штрафні санкції за порушення договірних зобов’язань тощо.

Настав час для прогулів?

Частиною 5 ст. 43 Конституції України та ст. 5-1 КЗпП України громадянам гарантовано захист від незаконного звільнення.

Наше «воєнне» трудове законодавство, спрямоване на регулювання трудових відносин в умовах воєнного стану (зокрема, Закон України № 2136 - ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»), хоча і запровадило обмеження наших конституційних прав на працю та відпочинок, проте продовжує захищати нас від незаконного звільнення, зокрема, за таке порушення трудової дисципліни, як прогул, якщо останній обумовлено поважними причинами.

Підписка на трудові відносини