Юрист – складна та цікава професія з довголітньою історією. Цікаві факти із світу юриспруденції. В чому особливість та відмінність професії від інших.
Чи може бути юриспруденція
Юрист – одна з найстаріших професій світу. Перші юристи, а точніше кажучи адвокати, судді та прокурори з’явилися у Стародавньому Римі. Варто розуміти, що саме юристи – люди, що ідеально володіють магією слова і легко можуть довести, що саме людина покусала собаку, а ніяк не навпаки.
Цікаві факти про юриспруденцію
Вивчитися на юриста достатньо непросто. Однак, якщо людина все ж засвоює весь складний матеріал, вона використовує його завжди і усюди, навіть якщо не працює за спеціальністю. Освіту юриста мали Махатма Ганді та Фідель Кастро, і свої знання вони використовували по максимуму. Існує справедливе твердження: із юриста може вийти гарний політик, а із політика гарний юрист – не завжди. Це як ігрові автомати онлайн, можливо пощастить і виявиться хист до тематики, а можливо і не пощастить.
Юрист, як людина освічена в своїй сфері, багато чим відрізняється від тих, хто має інший фах:
- Володіє неймовірним словниковим запасом. З ним може зрівнятися лиш медпрацівник, філолог чи священнослужитель. Людина права знає близько 15 тис слів. Для порівняння, середньостатистична людина знає і використовує лиш 6 тис. слів.
- 28 американських президентів із 46 були за фахом юристи. Сьогоденний сенат США на дві третини складається з юристів.
- Подивившись в оголошення центру зайнятості можна зрозуміти, що 75% запропонований вакансій стосуються правової сфери. Найбільш затребувані податківці, юристи для банків, нотаріуси та юристи, що працюють в сфері авторського права.
Людовік ХІІ стверджував, що «робота юриста схожа на роботу чоботаря: він, розтягує, розрізає, роздивляється свій предмет з різних боків, доки не зроблять необхідну форму».
Композитор П.І. Чайковський за фахом був юристом. В свій час він закінчив Імператорське Училище правознавства, де отримав звання титулярного радника. Згодом він почав працювати в Міністерстві юстиції і одночасно писав твори.
Незвичайні судові засідання
Історія юриспруденції багата і цікава.
- В середині минулого століття суд в Європі відбувався достатньо цікаво. Ще церковний суд розглядав позови на тварин. Часто на лаві підсудних опинялися вівці, корови, кози і навіть комахи (наприклад, сарана). Останній вирок тварині оголосили в 1740 році у Франції. Тоді корові корову стратили через повішення.
- Жителька Каліфорнії Бетті Булок подала позов на тютюнову компанію «Phillip Morris». Жінка курила їхню продукцію протягом 47 років свого життя і заробила рак легень. В результаті велика компанія була змушена виплатити позивачці 750 тис доларів матеріального, та 100 тис. доларів – морального збитку. Більш того, суд змусив виробника тютюнової продукції був змушений виплатити штраф у розмірі 28 млн доларів.
Наостанок варто наголосити чим наша держава відрізняється від США. Так, в Америці вагітним і молодим матерям ніхто не гарантує відпустку. Так, їм можуть бути не виплачені кошти по догляду за дитиною.