Україна застосувала пакет санкцій проти Олександра Лукашенка, і ми значно активізуємо протидію всім формам його сприяння вбивствам українців. Будемо працювати з партнерами так, щоб це мало глобальний ефект.
Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.
Зокрема, він зазначив, що у другій половині 2025 року на території Білорусі росіяни розгорнули систему ретрансляторів для управління ударними дронами, що збільшило можливості російської армії завдавати ударів по північних областях – від Київщини до Волині. Частину ударів, зокрема по енергетичних обʼєктах і залізниці, росіяни не змогли б завдати без такої допомоги Білорусі.
"Більш ніж 3 тисячі підприємств Білорусі поставлені на службу російській війні та постачають техніку, обладнання і компоненти, які віднесено до категорії критично важливих. Зокрема, це й компоненти для виробництва ракет, які тероризують наші міста й села. Триває й розбудова інфраструктури для розміщення на території Білорусі ракет середньої дальності – «орєшніка», що є очевидною загрозою не тільки для українців, але й для всіх європейців", - зауважив Зеленський.
Президент України додав, що Лукашенко обмінює суверенітет Білорусі на продовження особистої влади, допомагає росіянам обходити санкції, активно виправдовує російську війну, а тепер ще й збільшує свою власну участь у масштабуванні та затягуванні цієї війни.
"За це будуть особливі наслідки", - наголосив Володимир Зеленський.
Санкції проти Олександра Лукашенка передбачають, зокрема, блокування активів, заборону торгівлі та транзиту, фінансових операцій, участі в приватизації та держзакупівлях, операцій із цінними паперами, передачі технологій та в’їзду в Україну.
Окремо обмежено культурні, наукові, освітні та спортивні контакти.
Частина санкцій — безстрокова, інша діятиме 10 років, готується також їхнє узгодження з європейськими юрисдикціями.











