Уряд спростив процедуру отримання статусу учасника бойових дій: тепер потрібна лише одна довідка

Дата: 23.08.2023 21:13

Процедура отримання статусу учасника бойових дій стала простішою – Кабмін підтримав розроблений Міноборони проект постанови про внесення змін до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій.

Деталі повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков.

Так, за словами Міністра, оновлений підхід передбачає спрощену процедуру отримання статусу УБД завдяки зменшенню кількості необхідних документів. Тепер для звернення до відповідних комісій із визначення статусу УБД достатньо надавати лише одну довідку про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України.

"Ця довідка повинна містити інформацію про документи, які підтверджують участь особи у відповідних заходах, і саме вона стане основою для присвоєння статусу учасника бойових дій. Цей крок значною мірою допоможе звільнитися від зайвої бюрократії і прискорити процедуру визнання внеску у захист України та присвоєння їм статусу учасника бойових дій", - прокоментував Олексій Резніков.

Таким чином зазначені зміни значно полегшать та пришвидшать доступ до передбачених законодавством пільг та гарантій захисникам та захисницям, які боронили та боронять незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.