Уряд Ірландії планує розмістити тисячі українських біженців у модульних будинках, побудованих в приватному порядку, щоб запобігти ймовірній кризі розміщення для тих, хто рятується від війни.
Про цеповідомляє Business Post.
Так, чиновники Департаменту інтеграції почали оцінювати інтерес приватних забудовників до будівництва модульних будинків по всій країні, що є першим важливим кроком на шляху до переселення біженців з готелів та пансіонів у місця для довгострокового проживання.
У Департаменті заявили, що у них закінчилися місця для розміщення прохачів міжнародного захисту (IPO) через недавній наплив, пов'язаний із розміщенням як українців, так і 25 000 IPO в Ірландії.
У відомстві заявили, що через гостру нестачу житлових місць на даний час ніякого додаткового житла не надаватиметься, і черговим шукачам прихистку можливо доведеться спати в суворих умовах - будуть надані намети та спальні мішки.
Майже 75 000 із 100 000 українців, які користуються окремою загальноєвропейською схемою тимчасового захисту, проживають у наданому державою житлі в Ірландії.
Що передбачає план?
Приватні постачальники будуть нести «повну відповідальність» за експлуатацію, технічне обслуговування та управління об'єктами, включаючи добробут мешканців, і їм безпосередньо сплачуватиме держава за їх будівництво.
Приміщення мають вмістити максимум 200 осіб і мають бути розташовані в межах п'яти кілометрів від місцевих об'єктів інфраструктури.
Впровадження модульних житлових приміщень буде тимчасовим за контрактами строком на два роки.
Як і у випадку з існуючими модульними житловими приміщеннями, очікується, що мешканці щотижня вноситимуть внески зі свого доходу або соцвиплат.
Мета полягає в тому, щоб визначити ділянки, які можуть обслуговувати житлову забудову на короткостроковій основі, але «вкрай важливо, щоб ці ділянки були стійко спроектовані, щоб забезпечити можливість повторної забудови за межами позначених часових рамок», заявили в департаменті.
Зазначається, що після російського вторгнення OPW збудувала 200 модульних будинків для більш ніж 700 біженців. Орієнтовна вартість будівництва квартири із двома спальнями становить близько 165 000 євро.
Ця пропозиція залишається центральною частиною нової політики поряд із змінами у положеннях про соціальне забезпечення, які, як очікується, незабаром буде передано до Кабінету Міністрів.
Представник відомства заявив, що нова загальнонаціональна програма модульного житла може «забезпечити стійке середньострокове вирішення потреб у житлі, дозволяючи українським біженцям інтегруватися до спільноти та, можливо, створюючи основу для майбутнього житлового будівництва на місцях.