В Україні хочуть повністю заборонити розрахунки готівкою - заступник голови ОП Шурма

Дата: 28.06.2023 09:30

В Україні хочуть повністю заборонити обіг готівкових грошей, а всі розрахунки здійснювати лише онлайн. Таким чином, Україна може стати першою у світі країною, в якій повністю скасують готівку.

Про такі плани повідомив на лондонській конференції Ukraine Recovery Conference заступник голови Офісу президента України Ростислав Шурма і додав, що це дозволить подолати щонайменше 95% корупції.

"Я не можу сказати вам упевнено, що ми це зробимо. Ми це обговорюємо", - заявив Шурма.

Чиновник зазначив, що не всі погоджуються з такою ідеєю і серйозно дискутують, зокрема й у команді президента.

Опоненти, зокрема, заявляють, що заборона на готівку – це пряме порушення прав людини, а прихильники такої ініціативи вважають, що це може стати найпотужнішим та найефективнішим інструментом у боротьбі з корупцією в Україні.

"Ми знаємо, що на цю тему йдуть обговореннями різними стейкхолдерами. Говорять про порушення прав людини. Ми вважаємо, що це буде дуже ефективним інструментом ліквідації 95 - 99% усіх випадків корупції в країні, якщо не буде жодної готівки", - розповів Шурма. 

При цьому він сподівається, що команда президента все ж таки підтримає його ідею і дасть їй "зелене світло".

"Найближчими місяцями ми представимо дорожню карту, чи ми це робитимемо чи ні. Я вважаю, що рішення буде "так", - припустив заступник голови ОП.

Якщо таке рішення буде впроваджено, Україна стане першою у світі країною з повністю cashless (без обороту готівки) економікою.