готівкові розрахунки

Чи поширюються готівкові обмеження на розрахунки банківською картою?

Дата: 21.09.2023 14:04

Обмеження за граничною сумою розрахунків не поширюються на розрахунки, що проводяться із застосуванням електронних платіжних засобів.

Відповідно до п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку № 148 (із змінами, далі – Положення № 148), суб'єкти господарювання мають право здійснювати готівкові розрахунки протягом одного дня за одним або декількома платіжними документами:

Чи є відповідальність за порушення обігу готівки?

Дата: 25.08.2023 08:18

 

Поговоримо про те, чи буде у підприємця відповідальність за використання готівкових коштів не за цільовим призначенням.

Колись дійсно існувала відповідальність за використання готівкових коштів не за цільовим призначенням, це було визначено абзацом 6 п. 1 Указу Президента України від 12 червня 1995 року № 436/95. За правопорушення передбачався штраф у розмірі витраченої готівки не за призначенням. Але Указом Президента України від 20.06.2019 № 418/2019 року відповідальність була скасована!

З 1 серпня в Україні запроваджуються нові правила операцій з готівкою (відео)

Дата: 20.07.2023 09:39

30 червня 2023 року Нацбанк вніс зміни до правил переказу грошей та поповнення рахунків через платіжні термінали готівкою.

Нагадуємо, що з 1 серпня під час поповнення картки або переказу потрібно буде вказувати номер телефону платника коштів у квитанції (крім оплати комунальних і деяких квитків).

У разі ініціювання операції з унесення готівки за допомогою терміналу для її зарахування на рахунки платник під час здійснення такої операції має:

ввести номер свого мобільного телефону на екрані ПТКС;

В Україні хочуть повністю заборонити розрахунки готівкою - заступник голови ОП Шурма

Дата: 28.06.2023 09:30

В Україні хочуть повністю заборонити обіг готівкових грошей, а всі розрахунки здійснювати лише онлайн. Таким чином, Україна може стати першою у світі країною, в якій повністю скасують готівку.

Про такі плани повідомив на лондонській конференції Ukraine Recovery Conference заступник голови Офісу президента України Ростислав Шурма і додав, що це дозволить подолати щонайменше 95% корупції.

"Я не можу сказати вам упевнено, що ми це зробимо. Ми це обговорюємо", - заявив Шурма.

Особливості розрахунків при купівлі-продажу нерухомості

Дата: 30.05.2022 08:48

Розрахунки фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу нерухомості, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Порядок проведення розрахунків

Частиною 1 статті 1087 Цивільного кодексу України передбачено, що розрахунки за участю фізичних осіб, не пов’язані із здійсненням ними підприємницької діяльності, можуть провадитися у готівковій або в безготівковій формі за допомогою розрахункових документів у електронному або паперовому вигляді.

Штрафи за результатами фактичних перевірок готівкових розрахунків

Дата: 27.04.2022 08:35

ДПС звертає увагу, що Законом № 2120 дозволені фактичні перевірки.

При виявленні порушень законодавства за результатами перевірок, передбачених пп. 69.2 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, до платників податків застосовують відповідальність згідно із ПКУ, законами, контроль за якими покладено на контролюючі органи, а вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного стану та/або карантину у такому випадку не застосовуються, у т.ч. і положення пп. 112.8.9 ПКУ.

НБУ збільшив ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті

Дата: 22.03.2022 11:47

Національний банк збільшив ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті та уточнив низку обмежень на транскордонні операції.

НБУ вніс низку змін, які, зокрема, стосуються таких питань:

Готівка чи банківська картка: рекомендації для громадян України, які евакуюються за кордон

Дата: 11.03.2022 12:16

Нацбанк України рекомендує українцям, що мають намір евакуюватися за кордон, не вивозити з собою готівкову гривню, а внести її на свої карткові рахунки в Україні.

Громадяни можуть зробити це:

Про готівкові розрахунки з особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність

Дата: 02.12.2021 15:46

ГУ ДПС у м.Києві роз’яснило, що якщо особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, не зареєстрована як фізична особа-підприємець, то на готівкові розрахунки з такою особою не поширюється обмеження в розмірі 10000 (десяти тисяч) гривень. Водночас на розрахунки з такою особою поширюється обмеження у розмірі 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень.

Підписка на готівкові розрахунки