В Україні хочуть запровадити нові податки на купівлю квартир

Дата публікації: чт, 06/10/2021 - 21:41

 

До Верховної Ради України внесли законопроєкт, який передбачає нові правила оподаткування для покупців і продавців нерухомості.

"Даний законопроект є дискусійним, і впевнений, що буде багато думок та поправок. Мета зрозуміла- поповнення бюджету, але ж варто розуміти, що будь-яке збільшення податку, відображається на ціні товару, і кишенях громадян, які його купують. На мою думку, потрібно врахувати всі сторони відносин: і комерційну , і державну, і людську" - прокоментував Vitaliy Kulakov, адвокат, кандидат юридичних наук, керуючий партнер групи компаній Advice.

 

Текст законопроєкту розміщений на порталі Верховної Ради : http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=72106

Законопроєкт №5600 від 2 червня називається "Про внесення змін до Податкового Кодексу та деяких законодавчих актів для забезпечення збалансованості бюджетних надходжень".

Головна мета запровадження нових податків, описаних у законопроєкті, - збільшити надходження до держбюджету.

Зокрема, купивши квартиру в новобудові покупець повинен буде заплатити 20% ПДВ, крім вартості житла, а в разі продажу за рік більш як дві квартири - 18% податку на дохід фізичних осіб.

Без ПДВ будуть продаватися тільки квартири в будинках, що будуються за бюджетні гроші або за програмами доступного житла.

У випадку ухвалення закону, ціни на нерухомість можуть вирости на 20%, а інвестування стане менш привабливим, зазначають експерти.

Нагадаємо, згідно з законопроєктом, що вносить зміни до Податкового кодексу, планується збільшити екологічний податок – за викиди вуглецю доведеться заплатити втричі більше.

 

Advice

Схожі публікації

відео / фото галерея