Особливості сплати податку на нерухомість у 2024 році
Усі власники квартир площею понад 60 м² та будинків площею більш як 120 м² мають заплатити податок на нерухомість.
Усі власники квартир площею понад 60 м² та будинків площею більш як 120 м² мають заплатити податок на нерухомість.
Цього року для українців зростає податок на нерухомість. Він прив'язаний до мінімальної зарплати за минулий рік. Сплатити цей податок мають власники квартир площею понад 60 квадратних метрів та будинків, які мають понад 120 квадратів. Це дані з Податкового кодексу України. Скільки треба заплатити, розраховує місцева влада. Але є обмеження. Зараз максимальна ставка цього податку 100 гривень 50 копійок за кожен додатковий квадратний метр.
Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.
Як повідомляють в Державній податковій службі України на об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує для квартир – 60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, – 180 кв. метрів.
Здійснивши аналіз законодавчих змін та нововведень щодо податку на нерухоме майно, ми побачили, що станом на момент написання цієї статті законодавець не прийняв будь-яких законопроектів що стосуються змін щодо податку на нерухоме майно та порядку його сплати.
Зважаючи на це хотіли б звернути увагу читачів на загальну характеристику цього податку, певним особливостям його сплати в умовах дії воєнного стану, а також здійснити обрахування ставки податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.
Стаття 266 Податкового кодексу України встановлює обов'язок власників сплачувати податок на нерухоме майно (окрім земельних ділянок - для них існує окремий, “земельний”, податок) для фізичних та юридичних осіб.
Юридичний порадник для ВПО розбирається як самостійно розрахувати суму такого податку.
До 31 серпня власники повинні були сплатити податок на квартири та будинки за отриманими до 1 липня квитанціями. Якщо квитанція не надходила, то громадяни мали самостійно звернутись до податкової.
За що потрібно було платити податок?
Приватні будинки понад 120 кв. м та квартири з площею понад 60 кв. м.
Термін сплати?
Протягом 60 днів, але до 31.08.
Скільки?
Не більше 1,5% мінімальної зарплати за квадратний метр.
З 6 травня набув чинності підписаний Президентом Закон № 3050-IX щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, яке було знищене чи пошкоджене внаслідок агресії росії.
Про це повідомляє Мінреінтеграції.
Закон, зокрема, передбачає, що призупинення нарахування та сплати податку на знищену чи пошкоджену нерухомість (крім землі) починається з місяця, в якому нерухомість набула такого стану.
Набув чинності Закон щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно.
Закон передбачив можливість застосування Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, який затверджений Наказом Мінреінтеграції № 309 з метою звільнення від оподаткування.
1. Як українське законодавство регулює питання податку на нерухомість для фізичних осіб?
Питанню щодо податку на нерухомість для фізичних осіб присвячена стаття 266 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), яка передбачає таку характеристику податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки:
Платник податку - фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1. п. 266.1 ст. 266 ПКУ).